HABER

"Yarın Tm Gün Yasası'nı gerçekleştirilecek"

Cemil Çiçek, Tam Gün Yasa Tasarı'nın buğun ya da yarın TBMM'den geçeceğini belirtti.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, Tam Gün Yasa Tasarı'nın buğun ya da yarın TBMM'den geçeceğini belirterek, "Bazı kesimlerden tepkiler var. Bunları anlayışla karşılıyoruz fakat doğru bulmuyoruz. Biz insan kaynağımızı da, maddi kaynağımızı da israf edemeyiz. Tam Gün Yasası'nın özü de vatandaşımıza daha kaliteli, zamanında bir sağlık hizmetini sunabilmektir. Bunun böyle anlaşılması lazım" dedi.

Çiçek, Gölbaşı Türkiye Devlet Hastaneleri ve Hastalara Yardım Vakfı (HASVAK) Devlet Hastanesi ek binaları ve semt polikliniğinin açılış törenine katıldı. Bugün TBMM'de Tam Gün Yasası'nın görüşüleceğini hatırlatan Çiçek, "Geçen hafta başlanılmıştı, dün bazı maddeleri konuşuldu. İnşallah bir aksilik olmazsa, olmadığı takdirde yarın Tam Gün Yasası'nı gerçekleştirmiş olacağız. Bazı kesimlerden tepkiler var. Bunları anlayışla karşılıyoruz fakat doğru bulmuyoruz. Biz insan kaynağımızı da, maddi kaynağımızı da

israf edemeyiz. Tam Gün Yasası'nın özü de vatandaşımıza daha kaliteli, zamanında bir sağlık hizmetini sunabilmektir. Bunun böyle anlaşılması lazım" diye konuştu.

Çiçek, konuşmasının ardından hastanenin ve semt polikliniğinin yapımı için bağış yapan İsmail Teceren, Satı Bozkurt, Kezban-Muzaffer Tümer, Ahmet Büyükbalcı ve Mustafa Çatır'a plaket verdi.

Geri Dön