YAŞ başladı, komuta kademesi değişiyor

Yüksek Askeri Şura (YAŞ), Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında Genelkurmay Başkanlığı Karargahı'nda toplandı.

YAŞ başladı, komuta kademesi değişiyor

3 gün sürecek ve ordunun yeni komuta kademesi şekilleneceği YAŞ toplantısı başladı. .Başbakan Erdoğan, karargaha gelişinde Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel tarafından karşılandı. YAŞ'ın Ağustos ayı olağan toplantısı, Çakmak Salonu'nda saat 10.30'da başladı.

Toplantıya, Erdoğan'ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Servet Yörük, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Yalçın Ataman, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ahmet Turmuş ve Ege Ordu Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Donanma Komutan Vekili Koramiral Bülent Bostanoğlu katılıyor.

Toplantı öncesinde, TRT ve haber ajanslarının kısa süreli görüntü almasına izin verildi.Şura'da terfi sırasında bulunan general, amiral ve albayların bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleri ele alınacak.Disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ayrılacak personelin durumları ile TSK'yı ilgilendiren diğer konular da toplantıda görüşülecek.YAŞ toplantısı, 3 Ağustos'ta sona erecek. Şura'da alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak.

Toplantıda, terfi sırasında bulunan albay, general ve amirlerin bir üst rütbeye yükseltilmesi, general ve amirallerin görev sürelerinin uzatılması ve emeklilik işlemleriyle disiplinsizlik ve ahlaki durumları nedeniyle Türk Silahlı Kuvvetleri'nden (TSK) ayrılacak personel ve TSK'yı ilgilendiren diğer konular görüşülecek.

ANITKABİR'İ ZİYARET

Yüksek Askeri Şura (YAŞ) üyeleri, sabah saatlerinde Başbakan Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret etti. Başbakan, Aslanlı Yol'un başında komutanlar tarafından karşılandı.

Şura üyeleri, Başbakan Erdoğan'ın başkanlığında, üzerinde ''YAŞ üyeleri'' yazan çelenk eşliğinde, Aslanlı Yol'dan yürüdü. Erdoğan'ın, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Daha sonra Erdoğan başkanlığındaki heyet, Misak-ı Milli Kulesi'ne geçti. Burada Anıtkabir Özel Defteri'ni imzalayan Erdoğan, şunları kaydetti:

''Yüksek Askeri Şura çalışmaları vesilesiyle Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm gazi ve şehitlerimizi bugün bir kez daha rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Türkiye'yi köklerinden aldığı güç ile şehit ve gazilerimizin bizlere gösterdiği hedef doğrultusunda büyütmeye, muasır ülkeler seviyesine çıkarmaya, hakkı olan saygın ve güçlü konuma ulaştırmaya büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyoruz.

Türkiye siyasal ve iktisadi planda yaptığı büyük atılımlarla bölgesel güç olma yolunda emin adımlarla ilerlerken, küresel planlada da etkili bir konuma hızla yükseliyor. Ülkemiz bulunduğu coğrafyada barış, istikrar ve huzurun tesisi ve kalıcı hale getirilmesi için çok önemli katkılar sağlamaya devam ediyor. Tarihimizin getirdiği vicdani ve insani sorumluluğun gereği olarak, bölgemizdeki savaşların ve çatışmaların sona ermesinde, kardeşlik ortamının tesis edilmesinde samimi gayret ve yoğun bir çaba içindeyiz.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz de kadim ve kutlu geçmişinden, şanlı zaferlerinden aldığı ilhamla Türkiye'nin dostları için güvence, düşmanları için caydırıcı güç olmaya, büyük Türkiye idealine hizmet etmeye devam etmektedir. Bu şuurla yürüttüğümüz 2013 yılı Yüksek Askeri Şura çalışmalarının ülkemize, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize hayırlı olmasını diliyorum."

KOMUTA KADEMESİ DEĞİŞİYOR

Emekliye ayrılacak Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu'nun yerine, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu'nun getirilmesi bekleniyor. Kalyoncu bu göreve atanırsa Orgeneral Necdet Özel'in ardından Genelkurmay Başkanı olacak.

Bekir Kalyoncu'nun Kara Kuvvetleri Komutanı olmasıyla boşalacak Jandarma Genel Komutanlığı için üç kişinin adı geçiyor. Kara Kuvvetleri Eğitim Doktrin Komutanı Servet Yörük, 1. Ordu Komutanı Yalçın Ataman ve Genelkurmay 2. Başkanı Orgeneral Hulusi Akar'dan birinin bu koltuğa oturması bekleniyor.
Hava kuvvetlerinde de komutan değişecek. Orgeneral Mehmet Erten iki yıllık görev süresini doldurdu.

Ancak Erten dört yıllık orgenerallik süresini doldurmuş değil bu nedenle görev süresi bir yıl daha uzatılabilir. Bu seçenek uygulanmazsa Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na getirilecek ismin Korgeneral Abidin Ünal ya da Korgeneral Akın Öztürk'ten biri olması bekleniyor. Deniz Kuvvetleri ise devam eden davalar ve sürpriz istifalar nedeniyle kadro yönünden en sıkıntılı kuvvet komutanlığı.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Murat Bilgel'in de iki yıllık görev süresi dolmuş durumda ve emekli olması bekleniyor. Yerine ise terfi sırasındaki tek Koramiral olan Donanma Komutanı Bülent Bostanoğlu'nun getirilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Yargıtay'da temyiz süreci devam eden Balyoz ve Ergenekon davaları nedeniyle şura çalışmalarını yine iki eksikle yapacak.

Ergenekon tutuklusu Nusret Taşdeler ve Balyoz sanığı Bilgin Balanlı şura üyesi olmalarına karşın toplantıya katılamayacaklar. Balanlı ve Taşdeler'in görev sürelerini doldurmaları nedeniyle şuranın ardından emekliye sevk edilmeleri bekleniyor.

KARARLAR CUMHURBAŞKANI GÜL'E SUNULACAK

Toplantıda Suriye'deki gelişmelerle terör konularının da ele alınacağı belirtiliyor. YAŞ toplantısı, 3 Ağustos'ta sona erecek. Şura'da alınan kararlar, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulduktan sonra kamuoyuna açıklanacak. İlgili mevzuata göre, general ve amiral rütbelerinde 4 yıl bekleme süresi bulunuyor.

Kuvvet komutanlıklarına atanan orgeneral ve oramiraller ise iki sene boyunca bu görevde kalabiliyor. Bekleme süreleri sonunda terfi ettirilmeyen general ve amiraller, emekliye sevk ediliyor. Yüksek Askeri Şura, yılda iki defa toplanıyor. Başbakan'ın başkanlığında toplanan şurada kararlar, toplantıya katılan üyelerin salt çoğunluğuyla alınıyor. Üyelerin terfi işlemleriyle ilgili konulardaki oy hakkı ve değerlendirme notu eş değer sayılıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 52 yorum
seçimler yaklaştıkça başbakandan beklenmedik hareketler görülmeye devam ediyor :) anıtkabiri ziyaret etmiş her milli bayramda hasta olan başbakanımız, keşke bu konuda dürüst olduğunuzu hissedebilseydim
Anıtkabire gitmiyorda sanki hergün kabeye ziyarete gidiyor,laf diye konuşuyorsunuz,mecbur mu kardeşim anitkabire gitmeye değil gitmeyince düşmanmi oluyor değil,işiniz gününüz fitnelik fesatlik çikarmak,vurun bakalim 28 şubatta vurdu adamlarınız güçlendi şimdi yine vurmaya başladınız bu sefer küllüm güçlenerek gelecek,hatayı karşıda değil birazda kendinde arasa bu muhalefet ama yok aramaz ki,biz niye iktidar olamiyoruz sorusuna bulup bulup getirdikleri tek cevap var millet cahil,kendileri temiz
başbakan binlerce defa anıtkabire gitmiştir.sizin kabir ziyaretiniz nasıl oluyor acaba atatürke sen kaçdefa rahmet okudun fatiha okudun.atatürk herkes gibi bir fani atatürk bizim yanımızda tapılacak yada kabri tabutumuz değil.saygı duyduğumuz liderlerimizden biridir.atatürkün ruhunada senden çok fatiha okuyan insanlarız.sen atatürkün ruhuna kaç defa fatiha okudun.hergünümüzü bayram kutlaması altında tatile çevirmişsiniz ülkede işgücü kaybının sizin için hiç önemi yok.tatil yapmadan kutlamanı yap kardeşim.dini bayram ve çok önemli birkaç milli bayram hariç tatiller kalksın kardeşim.
İDEOLOJİK BAKIŞ AÇISINI ATMAZSAK HERŞEYE PARTİCİ GÖZLE BAKARSAK DOĞRUYA DOĞRU DİYEMEYİZ,YANLIŞADA BİZDEN DİYE GÖZ YUMARIZ.ÜLKEMİZ İÇİN GELECEĞİMİZ İÇİN SAMİMİ NET DÜRÜST OLALIM SİYASİ DÜŞÜNCEMİZDEN SIYRILARAK BAKALIM ARTIK MESELELERE.BİZE FAYDASI OLACAK BAKIŞ AÇISINI KAZANALIM ÜLKEMİZ GELECEĞİMİZ İÇİN.ERDOĞANI BENDE ELEŞTİRİYORUM AMA YANLIŞI HATIRLATMAK İÇİN.ÜLKEME FAYDASI OLDUKÇADA KİMSEYE DOKUNDURTMAM.ÜLKEME İHANET OLDUĞUNDADA AFFETMEM.KISACA SEVİYORUM ERDOĞANI BDP PKK ZİHNİYETİNE VERİLEN TAVİZ DEĞİL BENCE.BİTİRME POLİTİKASI.REZİLLİKLERİNDE BATARAK BİTİRME.KATİLLİĞİNİ BÖLÜCÜ MİLLETİN GÖRMESİ
Taviz değilde ne.. İstanbulu işgal eden düşmana da aynı tavizi verseydik, bugün bunları söyleyen sen olurmuydun acaba... Lütfen aklını başına topla. Zekanla düşün, duyguarınla ve kalbinde hissettiklerinle değil.. Kalbin erdoğan diyebilir, ama sen dur, aklıselimce düşün kardeşim...
İSTANBULU İŞGAL EDEN DÜŞMANA TAVİZ VERİLMEDİĞİ SÖYLEYEN ŞAHIS.... LOZAN ANTLASMASININ TAM METNINI OKUR MUSUN?
mmmehmet aslan, istersen sen önce aklıselim nedir onu bi öğren, ondan sonra tekrar konuşuruz.
akp geldiğinden beri bu kaçıncı değişen komuta kademesi. üstteki muhalif tabaka tam manasıyla değişene kadar kazıyacaklar anlaşılan. yakında dünyanın en hızlı kıdem alan komutanlarına ev sahipliği yapıyor olabiliriz, hatta dünyanın en genç genelkurmay başkanına falan...
değişecek tabi komuta kademesini siyaset belirler.
akıl yaşta değil baştadır. tecrübe tabii ki çok önemli ama komuta edebildikten, başarıyla yürütebildikten sonra yaşın hiç önemi yok. Fatih istanbulu fethettiğinde 21 yaşındaydı, hatırlatırım.
Atatürk'ün yattığı yerde bıyık altından gülüşünü görür gibiyim.. "Geleceksin, geleceksin huzuruma" der gibi, seni huzura getiren Taksimdeki Türk Halkının büyüklüğüne ve Yüce Allah'ın "neyin ne zaman nereden geleceğini bilemezsiniz" ayetini doğrulayan bu hareketlereinanın bende gülüyorum kıs kıs...)))
atan canının derdinde ne eziyetler ne hesaplar veriyordur biliyormusun sen..girdiği müslüman alimlerinin kanının hesabını içtiği içkilerin hesabını veriyordur emin ol..senin gibi çapulculara bakacak halimi var sanıyorsun..
saçmalamışsın farkında mısın? böylesine ciddi bir işe kıs kıs gülünür mü? ciddiyete davet ediyorum, çok değil iki dakika. tamam?
TOPRAK KABUL ETMEDİ MUSTAFAYI BETONA KABUL ETTİRDİLER YAZIK BETONA KOUTMUŞTUR GÜZELİM BETONU.
lenn olumm adamın iki kemiği ile iskeleti çürümüştür hala bii rahat bırakmıyonuz obir dünyada tövbee tövbee :))
nerenle gülersen gül.taksimi biliyoruz .sen bu vatanın öz evladıyasan senin taksimi yönetenler nedense alman israilli ve ermeni fransız la siz adam gibi yürümesini eylem yapmasını bilmiyonumuda onların arkasına takılıyorsunuz.yoksa sendemi onlar gibisin yada dönmesin.devlet malına halkın malına zarar ver sokakta parkta öpümen gerekiyor içmen gerekiyor bu özgürlüktür bu ALLAH ın insanlara verdiği bir haktır diye ayetmi var sen bunumu savunuyon.belliki sen yahudi ermeni dönmelerindensin.sen kullanılmaya devam et.bu vatan bizim öz yurdumuz sahiplenmesini biliriz.:%70 le gelecez
partiyle felan ne alakası var resmen saçmalık yaş diye bişeyin olması askeri rejimle mi yönetiliyoruz hepsi memur memurluğunu bilmeliler
ne biliyorsunda ne konuşuyorsun.yazdığının konuyla ne alakası var.
RECEP SULTAN DEMOKRATİK BİR ŞEKİLDE LİSTEYİ HAZIRLAMIŞTIR
Lisdeyi kim hazirlasin sana goderelimmi kactane borucu kagit pacacisi varsa atarsin ozamanda misir suriye gibi super guc oluruz yaziklar olsun ocanim vatani cop kadar sevmiyosunuz lafa bak recep sultan herne olursa olsun saygili olmak lazim bizim basbakanimiz
SULTANIMIZ ÇOK YAŞA.
Amerika Genel Kurmay Başkanı kim desem kimse bilmez oysa dünyanın en güçlü ordusunun başkanı, keza çin veya rusya veya almanya, fransa, ingiltere, hollanda genel kurmay başkanı desem yine kimse bilmez.... Bilmez çünkü bu kişileri siyasetçi yönetir tamamen onların emri altındadır. Siyasetin ön planına çıkamazlar çünkü gelişmiş medeni ülkelerndir. Bakınız nerde asker ön plana çıkar ortadoğu ve gelişmemiş afrika ülkelerinde tabiki birde Türkiyede.. siz laikciler gelişmemiş beyinlersiniz.
ABD MALİYE BAKANI KİM BİLİYOR MUSUN PEKİ TRENE BAKAN. YA RUS MALİYE BAKANI. BAK TİCARET BAKANI DESEM APIŞIR KALIRSIN.. BAŞKAN YARDIMCISI KİM ABD NİN.. ULAN TÜRK NE BİLSİN HIYAR. SEN ABD VATANDAŞIMISIN. SÖZDE YORUM YAZMIŞ ÇARKÇI. ÖKÜZÜN ÖNDE GİDENİ.
Aynen usdad katiliyorum abdnin genelkurmay baskaninin imini kimse bilmez bizikinide cocuklar bile biliyor cunku bizim ulke cagdasda ondan hic birsey demiyorum yaziklar olsun diyorum
iyi güzel de dostum, bunları bildiğine göre bizim için askerin önemini de biliyor olmalısın. dört yanımız düşmanla çevrili. hem de bunlar iki yüzlü, dost görünen düşmanlar. bir dakika gözünü kapa duman olursun. üstelik de sırtından vuranlar hemen "kınıyoruz, büyük üzüntü duyuyoruz" mesajlarını yollarlar. öyle mi değil mi?
SEN ÖYLE SAN.. SAVUNMA BAKANLARI GENERALDİR GENELDE. VE ABD GENELKURMAYBAŞKANIN NE KADAR ETKİLİ OLDUĞUNU SEYAHATLERİNDEN DE ANLAMADINMI TRENE BAKANIN ÖNDE GİDENİ. SEN ÖYLE SAN.. PENTAGONU DA BİLMEZSİN SANIRM HA NE DERSİN DUYMADINMI.. ORADA ALINIR DÜNYA Y ATÜM MÜDAHALE KARARLARI İSTİHBARATLARI. UYAN DA BALIĞA BOŞVER SEN TREN TREN.. DEVAM..
ŞİMDİ BU YAŞ TOPLANTISINDA ÖRGÜT LİDERİMİ SECİLECEK T.S.K SUÇ ÖRGÜTÜ YA İLKER BAŞBUĞDAN SONRA BAKALIM ERDOĞAN TERÖR ÖRGÜTÜ LİDERLİĞİNE HANGİ GENERALLERİ ATAYACAK...
Çok güzel bir yorum yazmışsınız bazılarına kapak olsun
bu yaş ak partinin son yaş toplantısı olabilir...
işin gücün akpnin başı sonu. yorumlarından öğrendim ki senin derdin akp veya erdoğan. yalnız bişey söyleyeyim mi, sen daha daha çok beklersin. hedef 2023! say bakalım daha ne kadar var???
NE 2023 Bİ ÖMÜR GİTMEZ İNŞ.
Ya arkadas hadi akp iktidari gitsin yerine kim gelecek adam daha ne yepsin basbakan omrunu verdi bu ulkeye basbakanin dodugunu bilen siyasetciler var adamlar gencecik nedenmi onlarin hic amaci olmadu asker isdedi onlar uyguladi kuklalalar okoltugu meskul etdiler bir tek civi bile cakmadilar vatanini seven benlik yarisini birakip bizlikle sahip cikalim saygilar
Bİ ÖMÜR SÜRER İNŞ.
Tam
Vah
YORUMUM YOK.....ASKERİYEYİ YIPRATMAYA KALKANLAR AĞIR HESAP VEREBİLİRLER..YAKIN GELECEKTE.
yıpratmak mı Peygamber ocağına has peygamber torunları getirmek yıpratmak mı oluyor mason oluşumundan kurtarılıdı TSK ayıkın artık bu durumu
amerika ve batı ak partiden desteğini çektiğine göre demekki bu şurada secilecek olan bizim sissi güle güle ak parti güle güle erdoğan....
Atatürkçü ve demokrasiye bağlı komutanlar içeri alınıp tasfiye edilodiğine göre,sıra Fetonun komutan adaylarına gelmiştir.Tarih bu duruma sebep olanları nefretle not edecek.
ABD nin dediğini anında yerine getiren Tayyipten mi çekti desteğini Amerika. Güldürme insanı.
yaw he he siz daha çok beklersiniz
BU YAŞ AK PARTİNİN VE HÜKÜMETİN SON YAŞ TOPLANTISI OLABİLİR ASLA İSTEMEM AMA BÜYÜK BİR ASKERİ DARBE GELİYOR GİBİ...
DEĞİŞSİN DEĞİŞSİN ARTIK DÜNYA DEYİŞİYOR ASKERİMİZDE ASKER GİBİ OLMALI KENDİNE GELMELİ GÖREVLERİNİ ÖĞRENMELİ BAK ÇOBAN ERMENİ SINIRINDAN GEÇMİŞ İNEK OTLATIYOR SOR BAKALIM PAŞALARIMIZIN HABERİ VARMI
"Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm gazi ve şehitlerimizi bugün bir kez daha rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Türkiye'yi köklerinden aldığı güç ile şehit ve gazilerimizin bizlere gösterdiği hedef doğrultusunda büyütmeye, muasır ülkeler seviyesine çıkarmaya, hakkı olan saygın ve güçlü konuma ulaştırmaya büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyoruz".
Zorunamı gitti
bu askeri şura ve değişen komutanlar türkiyenin tarihine en büyük damgayı vuran komutanlar olacak nejdet özel dışındakiler tab,i güle güle akp güle güle diktatör tayyip biletini kesecek kahramanları kendi ellerinle atayacaksın...
"Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, tüm gazi ve şehitlerimizi bugün bir kez daha rahmetle ve şükranla yad ediyoruz. Türkiye'yi köklerinden aldığı güç ile şehit ve gazilerimizin bizlere gösterdiği hedef doğrultusunda büyütmeye, muasır ülkeler seviyesine çıkarmaya, hakkı olan saygın ve güçlü konuma ulaştırmaya büyük bir azim ve kararlılıkla devam ediyoruz". Güzel bir demeç, özellikle köklerine sırtını çevirmeden ileriye dönük adımlar atarak, muasır ülkeler seviyesine çıkarmaya çalışmak.
BU ÜLKEDE KATİLLİK KATLEDEREK MİLLETİ BİRBİRİNE KIRDIRARAK SONRA SÜSLÜ LAFLARLA BİR DAVA İDEOLOJİ YOL DİYE YUTTURUP KAN DÖKEREK PİRİM YAPMA DEVRİ BİTTİ.SEN KİMSİNDE KANDIRACAK UŞAK BULACAKSIN.TÜRK MİLLETİ LAZIYLA ÇERKİZE ZAZASI YÖRÜĞÜ KÜRDÜYLE BİRBERABER UYANIK ELELE.KATİLLİKLE BU MİLLETİ NE KORKUTACAK NEDE KANDIRABİLECEKSİNİZ ARTIK.SÜRÜNGEN UYANIK GEÇİNEN DIŞ GÜÇLERİN TAŞERON KÖPEKLERİ.BU ÜLKE YÖRÜĞÜ KÜRDÜ ZAZAYI LAZI ALEVİYİ SÜNNİYİ KABUL EDER AMA KATİLLERİ EVLATLARI BABASIZ BIRAKAN BDP PKK YI ASLA KABUL ETMEZ
BU ÜLKEDE KATİLLİK KATLEDEREK MİLLETİ BİRBİRİNE KIRDIRARAK SONRA SÜSLÜ LAFLARLA BİR DAVA İDEOLOJİ YOL DİYE YUTTURUP KAN DÖKEREK PİRİM YAPMA DEVRİ BİTTİ.SEN KİMSİNDE KANDIRACAK UŞAK BULACAKSIN.TÜRK MİLLETİ LAZIYLA ÇERKİZE ZAZASI YÖRÜĞÜ KÜRDÜYLE BİRBERABER UYANIK ELELE.KATİLLİKLE BU MİLLETİ NE KORKUTACAK NEDE KANDIRABİLECEKSİNİZ ARTIK.SÜRÜNGEN UYANIK GEÇİNEN DIŞ GÜÇLERİN TAŞERON KÖPEKLERİ.BU ÜLKE YÖRÜĞÜ KÜRDÜ ZAZAYI LAZI ALEVİYİ SÜNNİYİ KABUL EDER AMA KATİLLERİ EVLATLARI BABASIZ BIRAKAN BDP PKK YI ASLA KABUL ETMEZ
ataman atanmalı ki sisi görevi devam etsin allah akıl ve göz versin herkese
CHP BU ORDUYU SEVMİYOR..DARBECİ OLMADIKLARI..İÇİN NEFRET EDİYOR..TÜRK ORDUSUNDAN....
Bence Bu Toplantıların Adı''KAŞ YAPALIM DERKEN GÖZ ÇIKARTIYORUZ,,Olmalı.!!!
Diğer Haberler