Yaşadığı zorbalık nedeniyle gözyaşları içinde ölmek istedi

Sosyal medyaya düşen son video izleyenlerin yüreklerini dağladı. Zira 9 yaşında cücelik sendromundan müzdarip bir çocuk okulda yaşadığı zorbalık nedeniyle gözyaşları içinde ölmek istedi. Annesi ise o anları kaydetti.

Yarraka Bayles'ın oğlu bedensel gelişimini engelleyecek cücelik sendromuyla dünyaya geldi.

Yıllar ilerleyip çocuk okula başlayınca, çocuğun özel durumu okul arkadaşlarının zorbalık yapmasına yol açtı.

Zorbalık seviyesi o kadar yükseldi ki sonunda 9 yaşında küçücük bir çocuk hayatını sonlandırmak istedi.

Gözyaşları içinde 'ölmek istiyorum' diyen çocuğun o anları kameralara yansıdı.

Çocuk videoda 'bana bir ip ver. Kendimi asmak, öldürmek istiyorum. Sadece kalbime bıçağı saplamak istiyorum. Biri beni öldürsün istiyorum" diyerek gözyaşları içinde ağlıyor.

Sosyal medyada kısa sürede viral olan videonun ardından küçük çocuk için destek mesajları akmaya başladı.

Sosyal medyada geniş yankı uyandıran ve 14 milyon kez izlenen görüntüler sonrası Twitter'da #WeStandWithQuaden (Quaden'in yanındayız) etiketiyle destek yağdı.

Hollywood'dan Hugh Jackman ve Mark Hamill gibi birçok isim de Quaden için destek mesajları yayımladı.

X-Men filmlerinde Wolverine karakterini canlandıran Avustralyalı oyuncu Jackman, Twitter üzerinden paylaştığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

“Quaden, sen sandığından daha güçlüsün dostum ve ne olursa olsun sen benim arkadaşımsın. O yüzden lütfen herkes nazik olsun çünkü zorbalık iyi değil. Hayat yeterince zor, o yüzden karşımızdaki her insanın bir çeşit savaş verdiğini hatırlayalım. O yüzden sadece nazik olalım."

"BU ZALİMLİK HAYRET VERİCİ"

Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill ise, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajda, "Bu zalimlik hayret verici olduğu kadar da çok üzücü de" diye yazdı.

Korku dizisi Walking Dead'in oyuncusu Jeffrey Dean Morgan, "Adamım, adını bilmiyorum, annenin adını bilmiyorum. Videonu gördüm. Bilmeni istediğim şey, ben dahil arkadaşlarının olduğudur. Henüz benimle tanışmadın ancak onu değiştirebilir miyim diye bakacağız" mesajıyla Quaden’e destek verdi.

Kendisi de cüce olan ABD’li komedyen Brad Williams ise, aileyi Disneyland’a göndermek için bir günden az bir sürede 130 bin dolardan fazla para topladığını ifade etti.