HABER

Yasadışı sınır geçmek isteyen 327 kişi yakalndı

Yasadışı sınır geçmek isteyen 327 kişi yakalndı

ANKARA (ANKA) – Türkiye'nin değişik illerinde yasadışı yollarla sınır geçişi yapmak isteyen 5'i Türk vatandaşı, toplam 327 kişi yakalandı.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan bilgilere göre, geçtiğimiz hafta içinde, Suriye, İran ve Yunanistan sınırlarında, yasadışı yollarla sınır geçişi yapmak isteyen 5'i Türk vatandaşı, toplam 325 kişi yakalandı. Önleyici kolluk kuvvetlerince il merkezlerinde yapılan kontrollerde ise Türkiye'de bulunması için yasal gerekleri karşılamayan 442 kişi yakalandı.

Yunanistan sınırında 12 Kasım tarihinde yapılan çalışmada, Türkiye'den Yunanistan'a yasal olmayan yollarla geçmeye çalışan 62 Moritanya, 39 Burma, 5 Çin, 3 Filistin ve 2 Irak uyruklu toplam 111 kişi yakalandı. Suriye ve İran sınırlarında yapılan çalışmalarda ise, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 2 Türk vatandaşı ile İran'dan Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 27 Bangladeş uyruklu şahıs yakalandı.

Yunanistan ve İran sınırında 13 Kasım tarihinde yapılan çalışmalarda, Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 1 İran, 14 Moritanya, 3 Tunus ve 2 Filistin uyruklu toplam 20 kişi, İran'dan Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 1 Türk vatandaşı ve 6 İran uyruklu toplam 7 kişi yakalandı.

Suriye, İran ve Yunanistan sınırlarında 14 Kasım'da yapılan çalışmalarda Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 2 Türk vatandaşı, 39 Moritanya, 33 Burma, 5 Eritre, 3 Filistin, ve 1 Irak uyruklu toplam 83 kişi, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 2 Türk vatandaşı ve 10 Irak uyruklu toplam 12 kişi, İran'dan Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 4 Azerbaycan, 3 Ukrayna, 3 Afganistan uyruklu toplam 10 kişi yakalandı.

15 Kasım tarihinde ise, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı olarak geçen 2 Somali uyruklu kişi ve Türkiye'den Yunanistan'a yasa dışı olarak geçmeye çalışan 39 Burma, 6 Moritanya, 4 Afganistan, 3 Irak ve 1 Filistin uyruklu toplam 53 kişi yakalandı.
Yakalanan kişiler hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

Geri Dön