HABER

"Yasanın uzatılmasını istiyoruz"

ERZURUM (İHA) - Kalkınmada öncelikli yöreler için 1998 yılında 5 yıl süreyle uygulanan 4325 sayılı Teşvik Yasası'nın bu yıl sonunda yürürlükten kalkacak olması, başta esnaflar olmak üzere Erzurum'daki tüm sivil toplum örgütlerini harekete geçirdi.

Erzurum Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin ev sahipliğinde bugün yapılan toplantıda, Teşvik Yasası'nın 5 yıl daha uzatılması için yapılması gerekenler ele alındı.

Parti il başkanları, oda başkanları, firma yetkilileri ve esnaf temsilcilerinin de katıldığı toplantıda 31 Aralık 2002 günü uygulamadan kalkacak olan 4325 sayılı Teşvik Yasası tüm hatlarıyla gözden geçirildi.

Erzurum Esnaf Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat, bölgeye ve özellikle Erzurum'a büyük katkılar sağlayan yasanın uzatılması için birlikte hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Başkan Fırat, toplantı sonunda alınan kararların uygulanması için öncülük etmeye hazır olduklarını kaydetti.

Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Cevat Özer ise yaptığı konuşmada, uygulama süresi 6 gün sonra sona erecek olan yasa için daha önce girişimde bulunulması gerektiğini savunarak, "Herşeye rağmen geç kalınmış değildir. Birlikte omuz omuza hareket edersek süreyi uzatmayı başarırız" diye konuştu.

Toplantıda söz alan diğer esnaf temsilcileri de yasa süresinin uzatılması için parlamento nezdinde baskı yapılması gerektiği görüşünde birleştiler.

4325 sayılı Teşvik Yasası, kalkınmada öncelikli yörelerde gelir ve kurumlar vergisinde indirim, SSK primlerinde kolaylık, yatırımcılar için bedelsiz arsa tahsisi, enerji kullanımında indirim gibi orta, küçük ve büyük işletmeler için birçok avantajları kapsıyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön