HABER

Yaşar Kemal’in genel sağlık durumu ağırlaştı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği, yazar Yaşar Kemal'in sağlık durumunun ağırlaştığını açıkladı. Yaşar Kemal 31 Ocak'ta hastaneye kaldırılmıştı.

Yaşar Kemal’in genel sağlık durumu ağırlaştı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yazar Yaşar Kemal'in 31 Ocak 2015 itibarıyla yapay solunum desteğinin devam ettiği belirtildi. Kronik hastalıklara bağlı sorunlar nedeniyle genel durumunun ağırlaştığı belirtilen açıklamada, takip edilen parametrelerin kontrol altında olduğu kaydedildi.

(ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 10 yorum
4 kolluyu hazırlayın. Toprağı kazmaya başlayın. İmamı hazır edin. O bir tarafa vadesi dolan yolcu var.
Bakalım toprak kabul edecek mi?...
senin dört kollun kayıp mı?
çok kendini bilmez bir yorum
DARISI BAŞINA MEZARSIZ KALASIN
@undefined Seyit onu Allah bilir tabi ama senin sığır düşüncene saygım yok. Ölümünden sonra kitapları ile yüzyıl daha yaşayacak o adam ama sen ben ölünce sadece ailemiz hatırlayacak unutma bunu emi
@sgocmus Dikkat et okuduğun beddua seni bulmasın. Ben herkesin duasnı alan ve almaya devam eden biriyim. Kim olduğumu bilsen böyle yazmasın. Salak herif.
Allah bilir. Fakat şu bir gerçekki günaha girmek insanoğlunun mayasında var. İlk insan hz. adem bile şu yasak elmaya dokunma ikazını şeytana uyarak dinlememiştir. Kimse günahsız değildir. Önemli olan affedilebilir günah olmasıdır ve ölmeden berat kandillerini değerlendirmeyi bilmeli her sene halis bir kalp ile tövbe etmelidir. Bence toprak kabul eder. Burada önemli olan husus bu insanın hangi tarafa layık görüldüğüdür. Çünkü iman bir hazinedir onu herkes taşıyamaz. İmanı varsa ne mutlu yaşar kemale.
Hiç kimse ne zaman öleceğini bilmez fakat yaşar kemal gençlik ve ortayaş çağını arkada bırakmış yaşlılık mertebesine ulaşmış bir insandır.Ve yaşlılığa bağlı gelişen çoklu organ yetmezlik içinde olduğunu yaşı itibariyle kendiside bilmektedir. Ben dahil herkesin toprağa götürülüş şekli 4kollu ile olacağı su götürmez bir gerçektir. Fakat şuan 40 yaşındayım + gencim + hiçbir sağlık sorunum yok. Ve 4 kollumun kayıp olup olmadığını bilmiyorum. Vakti zamanı gelince o 4 kolluya binmek benim için şereftir.
Neden kendini bilmez bir yorum olsunki. Ölüm gerçeğinden kim kaçabilmişki bugüne kadar.? Üstelik bahsi geçen insan 15-20 yaşlarında bir insan değilki. Gün görmüş yaşamış ve artık organları iflas edecek kadar kadar yaşlanmış yaşı kemale ermiş olan birisi. Yaptığım ana yorum bazılarının unuttuklarını zannettikleri veya unutmaya çalıştıkları ölüm gafletinden uyandırdım galiba. Afededersiniz yanlışlık olmuştur.
Geri Dön