HABER

Yaşar Okuyan SSK Hastanesi açılıyor

YALOVA (İHA) - Yalova'da, temeli 1998 yılında dönemin Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Nami Çağan tarafından atılan Yaşar Okuyan SSK Bölge Hastanesi'nin 6 Temmuz 2002 tarihinde hizmete gireceği bildirildi.

4 yıl önce 2.5 trilyon liraya Oyak İnşaat'a ihale edilen SSK Hastanesi, Yalova-Bursa karayolu üzerinde 19 bin 500 metrekarelik araziye kuruldu. 200 yatak kapasitesine sahip tam teşekküllü hastanede, travmatoloji merkezinden kadın doğum ünitesine kadar çeşitli birimler bulunuyor. Bilgisayar ağı ile donatılan hastanede temizlik, güvenlik ve yemek hizmetleri özel şirketlerce yürütülecek.

Bölgeyi büyük ölçüde rahatlatacak olan hastanenin tüm teknik donanımlarının tamamlandığı bildirildi. 6 Temmuz'da ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'ın da katılacağı bir törenle hizmete açılacak hastaneye gerekli personel tayinlerinin yapıldığı öğrenildi.

KORİDORA GÜVENLİK KAMERASI YERLEŞTİRİLDİ Yaşar Okuyan SSK Bölge Hastanesi adeta bir uzay üssünü andırıyor. Hastanenin en büyük özelliklerinden biri, ameliyathaneye belirlenen kişilerin dışında kimsenin giremeyecek olması. Bunun için ameliyathane kapılarına optik okuyucular yerleştirildi. Kapılar, belirlenen kişilere verilecek manyetik kartlarla açılacak. Ayrıca bünyesinde bir kan bankasının da bulunduğu hastanede bazı bölümlere güvenlik kameraları yerleştirilecek.

Yıllarca Bursa, İstanbul ve Kocaeli'ndeki hastanelere gitmek zorunda kalan Yalovalı SSK üyeleri, "Senelerce bir göz muayenesi için dahi çevre illere gitmek zorunda kaldık. Artık bu çilemiz sona erecek. Yalova'ya böylesi dev bir yatırımı kazandıran başta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön