HABER

Yaşlı kadın, başına piknik tüpüyle vurularak öldürüldü

BALIKESİR (İHA) - Balıkesir'de, yalnız yaşayan yaşlı bir kadın, evinde öldürülmüş olarak bulundu. Edinilen bilgiye göre, Karaoğlan Mahallesi Kasap Çıkmazı'nda oturan 68 yaşındaki Nefise Tekir, kendisine ait 3 katlı binanın bodrum katındaki evinde öldürüldü. Tekir'in cesedini, üst katta oturan oğlu Nevzat Balcı buldu. Seyyar börekçilik yapan Balcı, sabah saat 05.00 sıralarında bakmak için gittiği annesinin cesediyle karşılaşınca durumu polise bildirdi.

Savcının olay yerinde yaptığı incelemede, Nefise Tekir'in kafasına piknik tüpüyle vurularak öldürüldüğü anlaşıldı. Cinayetin dün gece geç saatlerde işlendiği tespit edildi. Evdeki arama sırasında ele geçirilen suç aleti kanlı tüpe el konuldu. Polis, cinayetle ilgili Nevzat Balcı ve eşi Fatma Balcı'yı gözaltına aldı.

Yaşlı kadının, boşandığı eşinden olan çocuğu Nevzat Balcı, "Sabah işe giderken anneme uğradım. Öldürüldüğünü görünce hemen karakola gittim. Evdeki tüp ile başına vurmuşlar, kimin yaptığını bilmiyorum" dedi.

Başı ezilerek feci şekilde öldürülen Nefise Tekir'in cesedi, otopsi için Bursa Uludağ Üniversitesi'ndeki Adli Tıp Kurumu'na gönderildi. Savcılık, cinayetle ilgili soruşturma başlattı. Bu sırada, Nefise Tekir'in oturduğu binanın kendisi ve 4 kardeşine miras kaldığı öğrenildi. Polisin, cinayetle ilgili soruşturması çok yönlü sürüyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön