HABER

Yatağan Termik Santrali'nin kömür bandı çöktü: 9 yaralı

Muğla Valisi Esengül Civelek, Yatağan Termik Santrali'nde kazanları besleyen kömür bant sisteminin çöktüğünü, ilk belirlemelere göre 9 kişinin yaralı olarak kurtarıldığını, içerde kalan 2 kişinin kurtarma çalışmalarının sürdüğünü bildirdi.

Muğla'nın Yatağan ilçesindeki termik santralde kömür sevk kanalının çökmesi sonucu 11 işçi yaralandı. 9 işçi hastaneye kaldırılırken, 2 işçinin üzerine düşen demir yığınından kurtarılması için çalışmalar sürüyor.

Şahinler Mahallesi Yatağan- Milas Karayolu'nun 3'üncü kilometresindeki Yatağan Termik Santrali'nde, bugün saat 10 sıralarında raylı sistem olan kömür sevk kanalının çökmesi sonucu 11 işçi yaralandı. Olayı gören mesai arkadaşlarının ihbarıyla santrale sağlık, itfaiye, AFAD, polis ve jandarma ekipleri sevk edildi. Kurtarılan 9 işçi hastaneye kaldırılarak, tedaviye alındı. Bazılarının hayati tehlikesinin bulunduğu belirtildi. Demir yığını altında kalan 2 işçinin kurtarılması için ise başlatılan çalışmalar sürüyor.

20180719_2_31527679_35769722_Web

YATAĞAN'DA 11 İŞÇİ MESAİYE KALMIŞ

Yatağan Termik Santrali’nde, çöken kömür bandının altında kalan 11 işçinin normal çalışma saatlerinin tamamlanmasının ardından mesaiye kaldıkları ortaya çıktı.

MUĞLA VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Olayla ilgili açıklama yapan Muğla Valisi Esengül Civelek, "Yatağan Termik Santrali'ndeki kazanları besleyen kömür bant sisteminin çökmesi sonucu ilk olarak olay yerinde 9 kişi yaralı olarak kurtarıldı. Ekipler içerde kalan 2 kişiyi kurtarmak için çalışmalarını sürdürüyor. Sağlık ve arama kurtarma ekiplerinin bölgedeki kurtarma çalışmaları devam ediyor." dedi.

Santraldeki kurtarma çalışmaları sürerken ambulanslara alınan yaralılar bölgedeki hastanelere gönderildi.

20180719_2_31527679_35769723_Web

AA/DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
Akp ülkeye Çöktü. Termik santral çökmüş çok mu? (Bu arada geçmiş olsun)
HEMEN HEMEN GÜNDEMİ DEĞİŞTİRECEK BİRŞEYLER BULUNMALI
NORMAL SEY İŞÇİLİK KÖLELİK HALİNE GELDİ ÖNCELİK ÜRETİM EN SON İŞÇİ SAGLIĞI İŞ GUVENLİĞİ
Geri Dön