HABER

Yatalak hastalara hastane bahçesinde moral veriyorlar

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesi tarafından, yatağa bağımlı hastalar acil sağlık ekipleri gözetiminde açık havaya çıkarılıyor - Başhekim Osman Acar: - "Yatağa bağımlı ve evlerinden dışarıya çıkamayan hastalarımızı hastane bahçemize getirip burada bir gün de olsa moral ve motivasyon vermeye çalışıyoruz"

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Devlet Hastanesince başlatılan "Güneşe Hasret Bedenler" projesiyle yatağa bağımlı, evde sağlık hizmeti gören hastalar açık havaya çıkarılıyor.

112 Acil Servis ambulanslarıyla evlerinden alınan yatağa bağımlı hastaların, hastane bahçesine getirilerek bir gün boyunca açık alanda tedavi ve rehabilite hizmeti almaları sağlanıyor.

Etimesgut Kaymakamı Fuat Gürel, projenin hayata geçirilmesi dolayısıyla hastane bahçesinde düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada, projeyi çok güzel bulduklarını ve desteklediklerini ifade etti.

Evde sağlık hizmeti gören yatağa bağımlı hastaların, 112 Acil Servis ambulanslarıyla evlerinden alınarak, hastane bahçesinde özel olarak oluşturulan alana getirildiğini ve bir gün boyunca açık alanda tedavi ve rehabilite hizmeti almalarının sağlandığını anlatan Gürel, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Etimesgut Şehit Sait Ertürk Başhekimi Osman Acar da evde sağlık hizmeti veren ekip olarak 2 bine yakın hastayı takip ettiklerini söyledi.

Günde 25 eve gittiklerini anlatan Acar, "Yatağa bağımlı ve evlerinden dışarıya çıkamayan hastalarımızı bahçemize getirip burada bir gün de olsa oluşturduğumuz özel alanda moral ve motivasyon vermeye çalışıyoruz. Yine burada hastalarımızı genel bir kontrolden geçirerek tetkiklerini yapıyoruz. Burada onlara sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği de veriyoruz." dedi.

Acar, hastaların daha sonra evlerine ambulanslarla gönderildiğini kaydetti.

Hastalardan Maşuk Demirbaş, verilen hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sağlık ekiplerinin hastalarla yakından ilgilendiğini anlatan Demirbaş, "Benim buraya ikinci gelişim, bugün de sağ olsun Kaymakam geldi, ilçe yöneticileri geldi ve bizimle yakından ilgilendiler. Bu bizim için iyi oldu ve sevindik. En azından burada hava alıyorum, evde mahkum kaldım. Burası bizim için güzel oldu." ifadelerini kullandı.

Kaymakam Gürel ve beraberindekiler, daha sonra hastalarla sohbet ederek yakından ilgilendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön