Yattara bilmecesi

Trabzonspor'da gelecek sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Yattara'nın, önümüzdeki günlerde yönetimin teklif ettiği üç yıllık sözleşmeye imza atması bekleniyor.

YATTARA 1 MİLYON 600 BİN YTL İSTİYOR Trabzonspor, elinde kalan tek yıldız futbolcusu İbrahima Yattara'nın yuvadan uçmaması için yoğun çaba harcıyor. Bordo - mavili kulüple olan sözleşmesi önümüzdeki sezon sonu sona erecek olan Gineli oyuncuya Başkan Sadri Şener, sözleşmesini üç yıl daha uzatması için teklif yaptı. Bu teklife ilk etapta olumlu yanıt veren Gineli futbolcu, menajeri Adnan Demir'le konuşarak fiyatının yıllık 1 milyon 600 bin YTL'ye çekilmesini istiyor. Trabzonspor'dan yıllık 1 milyon YTL alan ve yedek kulübesinde oturan bir çok futbolcudan az miktarda para alan Yattara'nın bu durumdan oldukça şikayetçi olduğu belirtildi.

İSMİ BİR ÇOK KULÜPLE ANILIYOR
Trabzonspor'da gösterdiği performansla önce ismi Fenerbahçe ile anılan ardından Galatasaray ve Beşiktaş'a imza attığı iddiaları ile gündeme gelen Yattara'nın istediği fiyatı alamaması durumunda yönetimin üç yıllık imza teklifini geri çevirmesi bekleniyor. Trabzonspor basın sözcüsü Levent Erkuloğlu, Yattara'yı elde tutmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını belirterek, "Yattara, Trabzon'da mutlu olduğunu belirtmesine rağmen, kendisiyle ilgili bir çok haber çarptırılıyor. Şu anda gelecek sezona kadar sözleşmesi var. Bu hafta içi kendisiyle ve menajeri ile bir görüşme yaparak sözleşmesini uzatmak için teklif yapacağız. Bu konuda her hangi bir sorun yaşayacağımızı sanmıyoruz. Yattara, zate gelecek sezon sonuna kadar bu takımın futbolcusu. Sözleşmesini uzatmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

Bu arada, Yattara'nın Türk vatandaşlığı için başvurusuna İçişleri Bakanlığı'nın bu hafta yanıt vermesi bekleniyor.