Yavru kediler New York metrosunu feç etti

New York’un Brooklyn bölgesindeki işlek bir metro istasyonu, raylar arasında kalan iki yavru nedeniyle Perşembe günü iki saat süreyle seferlerini durdurmak zorunda kaldı.

Yavru kediler New York metrosunu feç etti

Binlerce yolcunun yolda kalmasına neden olan yavrular, uzun ve zahmetli bir çalışmayla kurtarıldı.

New York’un en işlek metro istasyonlarından birinde Perşembe günü yavru kedi kurtarma operasyonu yaşandı. Biri gri, biri siyah renkli yavruların, uzun süredir raylarda kaldığı ve mucize eseri trenlerden korundukları görüldü.

Güvenlik yetkililerinin çağrılmasıyla beraber istasyona tüm seferler durdurulurken, yolcular farklı tepkiler gösterdi. Bazıları kedilerin sağlığı için endişe duyarken, bazıları da işlerine geç kaldıkları için tepki gösterdi.

Kurtarma çalışması esnasında yavrular çevrelerinden rahatsız olmadan raylar altında birbirlerine sarılarak uyudu. Metro seferleri, yerel saatle 11.00 sularında dururken, 13.30’a doğru tekrar başladı.

Kurtarılan kediler, Brooklyn’deki Hayvan Bakımı ve Kontrol Merkezi’ne götürüldü. Yetkililer, üç gün içinde sahip bulunmazsa, kedilerin satılmak üzere hayvan dükkanına verileceğini belirtti.

dünyadan haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
İki kedi için metro durdururlar; Irakta, Libyada, Afganistanda da zevk için adam öldürürler...
kurduğun cümlede bir bakıma haklısın fakat bir bakıma da haksız...
türkiyede olsa kürekle öldürürlerdi.
Diğer Haberler