Yay burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Yay burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Yay burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yaylar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, dereyi görmeden paçayı sıvama diyor. Tam emin değilseniz finansal konularda adım atmayınız. Ödemeler, kredi çekimleri, yatırımlarda dikkatli olunmalıdır. Duygular bu Dolunayda yanıltabilir sizi. Onun için, ev satın alma-kiralama, gizli ilişki veya işler, başkalarından beklenen destekler konusunda gerçekçi olunmalıdır. Burada hayali düşünmek, sorumsuz davranmak vakti değildir. Bu Dolunayın görünümleri, başkalarının size sunacağı destekler konusunda hassasiyet yaratabilir. Ailenizin ihtiyaçları, kişisel gereksinimler, yapmayı düşündükleriniz için mecburen birilerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Ancak parasal konularda artık daha dikkatli olmak durumundasınız. Sağlam ve dengeli bir bütçeye ihtiyaç var. Sözgelimi kredi ödemelerinde zorlanabilir, ortaklaşa işlerde sorumluluk sizin payınıza daha fazla düşebilir, borcu borçla ödemek sıkıntı yaratabilir. Tabii ki destek alacağız, fakat elimize geçenin kıymetini de bileceğiz.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY
17 Ocak saat 05:17 Oğlak burcunda doğacak Yeniay, parasal konuları gündeminizde baş sıraya oturtuyor. Bir desteğe veya farklı bir şekilde çıkış yolu bulmaya ihtiyacımız var. Hem işlerimizi yoluna koymamız gerekiyor hem de şu andaki sıkıntılara çözüm bulmamız lazım. Bu nedenle görüşmelerimiz olabilir. Girişimde bulanabiliriz. Bir yolculuk gerçekleşebilir. Mevcut işiniz devam ederken, ek bir işten para kazanmaya çalışabilirsiniz. Taşınmaya karar verebilirsiniz. Bütçenizin şartlarını gözden geçirerek, bu planınızı gerçekleştirirsiniz. Bütün bu olasılıklar Yeniayın özünde yer alıyor. Bir yakınınızla veya biriyle parayla alakalı bir konuşma yapabilirsiniz. Onun söyleyecekleri önemli. Yeni bir çevre, yeni iş imkanları ve sürpriz gelişmeler bu Yeniayda sizi rahatlatıcı ve canlandırıcı olacağa benziyor.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI
31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, kişisel gelişim rotanızı, farklı ülkeler görmeye, yeni yerler keşfetmeye ve becerilerinizi sergilemeye yöneltiyor. Bu gerçekten olumlu bir değişim. Evet belki bir çoğunuz aynı ortamda çalışıyor, çaba gösteriyor ve yaşamınızı sürdürüyordunuz. Değişmek, farklı bir şeyler yapmak sizi düşündürüyordu. Ancak şimdi ister istemez, bu yeniliklere gönüllü olacaksınız. Kimileri yüksek okula başlayacak, başka bir şehre veya ülkeye giderek orada eğitimini sürdürecek. Bazıları, gelen yeni bir projeyle yurtdışına gidip gelecek, oralarda ekmeğini arayacak. Öyle gelişmeler yaşanır ki, bir tesadüf eseri tanıştığınız birisiyle yakınlaşırsınız, aşık olursunuz ve evlenirsiniz. Kimi Yaylar, uzun zamandır başkaları için çaba saffetmiş, kardeşine, eşine dostuna destek olmuş, kendi için bir şey yapamamıştır. İşte şimdi kadersel bir lütuf sayesinde arzu ettiğiniz, hayalini kurduğunuz hayata adım atarsınız. Bu değişimlere kayıtsız kalamayız. Önemli olan kendinize güvenmeniz ve başkalarına önderlik etmenizdir. Bundan korkmayınız.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Yaylar, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, girişim ve yeniliklerin işaretçisi. Bunlar finansal bir meselenin halledilmesi, eğitim veya iş konularının düzenlenmesi, mevcut durumun iyileştirilmesi adına yapılacaktır. Arzu ve isteklerimizi elde etmek için gerekeni yapacağız. Konuşacağız, yazışacağız, görüşeceğiz ve yenilikte bulunmak için çabalayacağız. Tutulmanın görünümlerine baktığımızda, ailemizin desteği, ilgisi, sevgisi ve aramızdaki empati çok önemli. Bunlar bizi besleyen, büyüten olgular. Yeni bir yere taşınmak, aileyi bir araya getirmek veya uzun zamandır düşündüğümüz bir değişimi gerçekleştirmek adına fırsatlar karşımıza çıkacak. Huzur bulacağımız bir ortam yaratmaya gayret edeceğiz. Bu Tutulma bir çevre değişikliğini işaret ediyor. Bu değişiklik bütçemize uygun ve sonradan zorlanmayacağımız şekilde yapılmalıdır. Mantıklı şekilde şartlara bakılmalı, duygusal düşünmemeliyiz. Her yönüyle ölçüp tartmalıyız. Kredi çekerek, borçlanarak, yaparım olur biter şeklinde bir bakış açısıyla yenilikte bulunmayalım. Sakince araştıralım, inceleyelim ona göre karar verelim.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Yaylar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunay, bir yanıyla kendimize olduğu gibi başkalarına karşı da dürüst yaklaşmamız gerektiğini vurguluyor. Evet iş dünyası, toplumsal yaşam bazen insanı yoruyor, zorluyor. Mükemmellik anlayışımıza ters düşen, ideallerimize hiç uymayan şartlara isyan ediyoruz. Ancak elden bir şey gelmez sanıyoruz. İşte bu Dolunay bu çelişkili hallerin içinde bocalamaya neden olabilir. Oysaki ne kendimizi ne de başkalarını eleştirmemek, kendimizi de üzmemek lazım. Olumsuzlukların aslında bir bakış açısı kazandırdığını görelim. Dersler çıkarıyoruz. Tecrübe ediniyoruz. Olan durumları hayatın şartlarına göre analiz etmek doğru olacak. Bugünkü Dolunayın bir başka yanı, yaratıcı düşünerek, dış dünyadaki haksızlıklara cevap vermeyi sağlamasıdır. Öyle becerileriniz vardır ki, bunları iş alanında göstererek, ürüne dönüştürerek, kazanç elde edebilirsiniz. Demem o ki, birilerini değiştiremeyiz belki ama çabamızla, başarımızla onlara örnek oluruz. İşte bu dolunayı güce dönüştürmenin işaretidir. Birkaç gün sonra Merkür-koç burcunda ilerleyecek. Size bahsettiğim bu konularda başarı, hız, yenilik için şans sunacaktır.

BALIK BURCUNDA YENİAY
17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniayda başka bir yere taşınmak, rahat etmek, kendimizi iyi hissetmek isteyeceğiz. Mevcut parasal durumumuza göre bir tercihte bulunacağız. Evin içinde yapılacak değişimler de hoşumuza gidecek. Ancak benim tavsiyem yenilikleri her yönüyle gözden geçirmeniz, artı ve eksileriyle duruma bakmanızdır. Yanılır mıyız diye düşünmeyin. Bu Yeniay, Mars-Oğlak burcu geçişiyle örtüştüğü için, paranızın kıymetini bilerek, aldığınıza verdiğinize dikkat ederek ve kararlarınızı tekrar gözden geçirerek hareket etmenin doğru olacağını söylüyor. Buna dikkat ettiğinizde hiç ummadığınız yerlerden elinize para geçer. Olmayacak dediğiniz bir şey kendiliğinden yoluna girer. Ek bir kazanç fırsatı yakalanır ve uygun şekilde kullanılır.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, sizi aşkta çok daha hevesli kılıyor. İstek ve arzularınızı aşkın tensel ve ruhsal enginlerinde doyurma ihtiyacı bir hayli yüksek. Aşkın meyvesi çocuklarınız da kıymetli. Kendinizi ve önceliklerinizi bilerek, öne atılmaya, elde etmeye açıksınız. Size ait olduğunu düşündüğünüz her şey için elinizden geleni yaparsınız. Ancak bu Dolunayda başkalarının da sizden beklentileri var. Kendi dünyanız ve diğerleriyle paylaştıklarınız. Belki de bireysel arzular beklemek zorunda kalacak ya da siz dış dünya ile kendi dünyanız arasındaki dengeyi sağlamalısınız. Merkür-Koç burcunda geriliyor. Bu gösteriyor ki, eski bir aşk ilişkisi yine gündemde. Belki de birkaç hafta önceki meseleler tekrar bir gözden geçirilecek. Kararlar ölçülüp tartılacak. Aceleye getirilmeyecek. Öyle ateşli, öyle umarsız hareket etmek pek mümkün değil. Özellikle aşkta. Enerjinizi gruplarla, sosyal dünya, insanlarla temasta kalarak çok daha etkili kullanabilirsiniz. Davetlere, etkinliklere katılmak, halkla ilişkiler, dostlarla temas etmek, modayı takip etmek, güzellik ve bakım konularına eğilmek gibi. Dolunayın yöneticisi Venüs-Boğa burcunda bugün seyrine başlıyor. Sizin sağlıklı, huzurlu, güven dolu yaşama ihtiyacınız var. Gelir geçer şeyler yerine, her şeyin maddi-manevi geri dönüşümünü önemseyeceksiniz. Bolluk ve bereket, uzun vadeli uyumlu, dengeli iş ve ilişkilere hayatınızda daha fazla yer vereceksiniz.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, sizin bir proje üzerinde çalışmanız, onu herkesin beğenmesini sağlayacak şekilde düzenlemeniz, sunmanız yönünde olumludur. Belki de daha önce başlamıştınız veya üzerinde düşünmüştünüz. Ancak yavaşlamıştınız. Şimdi hızlanma vaktidir. Eksikleri tamamlanır ve ne zaman sunulacağına karar verilir. Bu Yeniay, aşkta cinselliği ateşlendirir, canlandırır. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili konularda yeni kararlar verilir. Sizler için, aktif bir zamanı işaret eder. Hakkınız olanı almanız, rakiplerinizin önüne geçmeniz kolaydır. Mars-Oğlak burcunda ilerlediği için bu Yeniayda maddi konularda daha dikkatli oluruz. İşimize önem veririz, risk faktörünü göz önüne alarak hareket ederiz. Merkür geri hareketi sonlandığı için sizler bu Yeniayda aşkta karar veremediğiniz, belki de kafanıza uymayan ilişki meselelerine çözüm getirirsiniz. Ayrıldığınız sevgiliniz sizi arayabilir, sizin de aynı şekilde onu arzuyla istemeniz mümkündür.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, sizi kısıtlayan, dış dünyadan izole eden her şeye karşı güçlü olma hırsı verir. Ancak bu güç ve hırs arzusu bazen olmayacak işlere, gizli ve saklı riskli yollara sizi yöneltmesin. Jüpiterin-Akrep burcundaki geri hareketi, bazen insana öyle hırs verir ki, sırf kazanmak adına yanlışlara sürükler. Tabii ki her Yay burcu böyle bir yola girmeyecektir. Kimi Yaylar bu Dolunayda güce kavuşmak amaçlı yararlı ve başkalarına destek olucu rehberliğe yönelirler. Doğru tercihler için derinlikli gözden geçirmelerde bulunur, içsel anlamda kendini arındırır, yeniler, gücünü kanıtlamak için çalışır, araştırır, çabalar. Bu Dolunayda ailevi, parasal, sağlıklı yaşamla ilgili konulara ağırlık vereceğiz. Nasıl düzene kavuşturulur, nasıl iyileştirilir ve nasıl kazanç ve güvence elde edilir bunlara bakacağız. Psikolojik ve bedensel sağlığımıza gereken özeni göstereceğiz. Dolunayın yöneticisi Mars-Oğlak burcunda ilerliyor. Doğal olarak para kazanmak amaçlı ciddi projeler düşünüyoruz. Paranın kıymetini bilerek hareket edersek çok iyi olur. Harcamalara lütfen dikkat edin. İlişkinizle ilgili konularda iletişim iki yönlü gelişir. Bir karar verirsiniz, sonra vazgeçersiniz. Partnerinizle ortaklaşa düşünebiliyor, ilişkinize önem veriyor musunuz? O zaman her türlü sorunu çözebilirsiniz demektir. İş sorunlarınızı oturduğunuz yerde çözemezsiniz. İçinize gömülmeyin. Yeteneğinizi mutlaka bir alanda değerlendirmeye bakın.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, günlük hayatta, çalışma yaşamında ve uğraştığınız konularda başarılı olmak arzusu ön planda olacaktır. Sizi takdir eden, destekleyen, yaptıklarınızı önemseyen kişilerin varlığı ilerlemenizde etkilidir. Bir proje üzerinde çalışıyor veya uzun zamandır uğraştığınız bir iş olabilir. Bu Yeniayda çok daha hırslı şekilde çalışacak, inceleyecek, kendinizi belki yetersiz bulacak ve eksiklerinizi tamamlamak için mücadele edeceksiniz. Duyarlısınız. Ancak fazla çalışmak, hırs, kimi zaman endişe sizi hasta etmesin. Sağlığınıza önem veriniz. Yeniayın bir başka önemli yanı, yöneten güç Venüsün cumartesi günü Yengeç burcunda ilerlemesi. Bu durum, finansal konularda güvenli, sağlam ve gerçekten inanacağınız kişilerle bağlantı kurmanızı sağlar. Bu partneriniz de olur, iş ortağınız da. Önemli olan, inandığınız değerlere aynı saygıyı göstermesidir. Eğer bir banka kredisi çekmeyi, bir yatırımda bulunmayı düşünüyorsanız uygun faiz oranlarını araştırınız ve güvendiğiniz bankayı, yatırım araçlarınızı tercih ediniz.

YAY BURCUNDA DOLUNAY
29 Mayıs saat 17:20 burcunuzda oluşacak Dolunay, sizin kişisel karar ve girişimlerinizin geldiği sonucu görmenizi sağlayacaktır. Daha önce adım atılmış plan ve projeler olumlu şekilde sonuçlanır. Emek sarf ettiğiniz, epeyce uğraştığınız, bir hayli yorulduğunuz işlerin karşılığı alınır. Yüzeye bakan, sadece olan bitenle ilgilenen kişilerden pek hoşlanmazsınız. Derinlikli düşünecek, ilişkinizi test edecek ve ona göre karar vereceksiniz. Merkür-ikizler burcunda ilerliyor ve partnerinizle iletişim önemli hale geliyor. Farklı fikirlere sahip olduğunuz açıkça ortada. Fakat bu Dolunayda onu da dinlemelisiniz. Söyleyecekleri hoşunuza bile gidebilir. Zaman zaman aranızda sorunlar yaşansa da, bugün birbirinizi anlayışla karşılamaya istekli olun. Bekar Yaylar bu Dolunayda ilginç ve sürpriz biriyle tanışabilirler. Daha önce karşılaştıysanız, şimdi onu daha iyi tanımak gerektiğini düşünürsünüz. Mars-Kova burcunda ilerliyor. Bu yolculuk ve bir araya gelişin işaretçisi. Özel olduğu gibi, bir iş ortaklığı hakkında konuşmayı da sağlayabilir. Önemli bilgi ve tecrübelerinizi ortaya koyarak, düşündüğünüz bir projeyi nasıl yürürlüğe koyacağınıza karar verebilirsiniz. Bu Dolunay öyle çok zorlayıcı değildir. Kararlı, ancak başka görüşlere de yer veren Yaylar için gayet yararlıdır.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, ilişkide karşılıklı fikir paylaşımı, birlikte vakit geçirme, ortak ilgi alanları ve kafaca anlaşmanın önemini vurguluyor. Ayrıca maddi-manevi anlamda güvence arzumuzu işaretliyor. Bu yoksa eğer problemleri gözümüzde büyütürüz. Bekar Yaylar ilişkide bu olguları fazlasıyla önemserler. Eşinizin size destek olmasını istersiniz. Savurgan bir eşe, parasısın bölüşmeyen kişiye, sorunları olan partnere tahammülünüz yoktur. Haklısınız tabii ki. Ancak sizin finansal konularda başkalarıyla ilgili özel bile olsa her noktada gerçekçi olmanız gerekiyor. Koşulların sizi, ailevi ve ilişki meselelerin geçmişe dönük belki hatalı kararlar nedeniyle yorduğunu gösteriyor. Biz üstünü örttükçe, bir şekilde bize uyarıda bulunuyor. Bu uyarı aslında birçok meselenin farkına varmamızı sağlayabilir. Böyle bakmak yararlıdır.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
28 Haziran saat 07:53 Oğlak burcunda oluşacak Dolunay, finansal güvencenin ve geleceğin garanti altına alınmasının önemini vurguluyor. Şimdi ciddi yatırımlara yönelmek ve hayatın bin türlü hali var diyerek paramızın kıymetini bileceğiz. Bu Dolunayın yöneticisi Satürn Eylül ayına kadar geri hareketini sürdürecek. Parayı daha fazla önemsememize, daha dikkatli hareket etmemizi sağlayacak. Ek kazanç yolları aramak, borçlarımız varsa bunları kapatmak ve gereksiz harcamalardan kaçınmak lazım. Bu Dolunay bir sıkışıklığın işaretçisi olduğu gibi, kişinin bütçesine göre hareket etme iradesini kazanmada yararlıdır. Bir test gibi düşünebiliriz. Mars-Kova burcunda geriliyor. Bu Dolunayda, çevremize karşı biraz tavırlı olabiliriz. Bildiğimizin doğru olduğunu düşünüp, yanlış kararlar vermemek lazım. Aksine bilmediklerimizi öğrenmek, nasıl bir çevrede yaşıyoruz bir bakmak görmek, para-eğitim-iş-yakınlarımızla ilgili girişimlerimizi planlamak, önceden karar verilmiş işleri tekrar incelemek faydalıdır. Böylece Dolunayda güvence ve garanti arayan, maddi açıdan rahatlamak isteyen sizler, Eylül ortası yeni bir işe, projeye, çalışmaya adım atarak kazançlı çıkabilirsiniz.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Yaylar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıla yayılan gayet önemli gelişmelerin işaretçisidir. Bunlar sırasıyla finansal ortak paylaşımlar (aileye, eşe ait) ilişkide sadakat ve güvence, aileyi ilgilendiren meseleler, partnerin ailesiyle ilişkisi, bankalarla ilgili kredi ve yatırım mevzuları, ev sahibi olmak gibi konularda güvence olgularını kapsıyor. Bu Tutulma güçlü bir ilişki ve ortaklığın işaretçisi olabilir. Yapılacak evlilik veya ortaklık sizi maddi anlamda büyütür, geliştirir. Eski borçlar, gerek tutumlu davranmanız gerekse kazanç kaynaklarınızın artışıyla kapatılır. Uygun koşullarda bir ev alınabilir, bir iş kurulabilir. Bütün bu gelişmeler Tutulma ile örtüşen doğum haritanızdaki işaretlere göre hayat bulur. Ancak genel anlamıyla Yaylar için yukarıdaki gelişmeler aşağı yukarı bu doğrultudadır. Fikirlerinizi, yeteneğinizi, tecrübenizi geliştireceğiniz işlere yönelin. Büyük düşünün, kendinize güvenin, yatırıma yönelik paranızı değerlendirin. Bu tutulma size zarar veren bir ortaklığı, ilişkiyi bitirecek, size yarar sağlayacak beraberlik, ortaklık ve fırsatları karşınıza çıkaracaktır.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI
27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, her ne kadar yeniliklere eğitim-iş-yerleşim-maceralar-yabancı ülke-inanç-hukuk-sosyal hayat yönünde istekli olsak da, şu aralar Mars iki ayrı burçta geriliyor ve sizleri parasal anlamda ve bu saydığım konularda yavaşlatıyor. Yeniden düşünmeye çağırıyor. Çünkü henüz her şey tam olarak belli değil. Çevremizle bağımızı kopartamıyoruz. Belge veya evraklarımız hazır değil, başvuru yapamıyoruz. Taşınmayı düşünüyoruz ancak nasıl bir yerde oturacağız tam belli değil. İşte bütün bunları iyice anlamak bilmek görmek gerekir. Belki bir kısmınız tayinini bekliyor veya bir iş teklifiyle karşılaştınız, tekrar görüşmeler olacak. Bir projeniz var, bunu insanlara sunmak istiyorsunuz, sergilemeyi düşünüyorsun. Sosyal medya veya farklı bir yerde tanıtmak niyetindesiniz. Eksikler olabilir, belki tam zamanı değil. İyice bakmak gerekiyor. Daha önceden adım atılmış işlerin yürürlüğe konması mümkündür. Hatta birkaç kez bununla ilgili çalışmalarınız olabilir. Bunların tümü gayet doğaldır. Yurtdışından gelecek veya buradan oraya götürülecek olan ne varsa, gecikme yaşanabilir. Uranüs Boğa burcunda bu Tutulmanın yöneticisi olarak değişik projelerin sağlamlık ve kalıcılığı yönünde sizi hazırlıyor. Önümüzdeki Eylül ayına kadar hazırlık, toparlanma, yeniden bakma, netlik kazanma yönünde sabırlı ve bilinçli olmakta yarar görüyorum.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Yaylar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, yenilikler yapmak, özgür olmak, canlanmak, kendinize gelmek arzunuzu gösteriyor. Siz oldukça hırslı, tutkulusunuz. Çünkü özgür olmak, yenilikte bulunmak, maddi açıdan güçlenerek rahat etmekten yanasınız. Ancak biliyorsunuz, Merkür ve Mars geri hareketi nedeniyle şu aralar finansal açıdan tedbirli olmamız, bir karar vermeden önce çok iyi düşünmemiz, acele etmememiz lazım. Girişimde bulunmak ne kadar zorsa, eldekiyle idare etmek de kolay değil. Uygulamak, sonuç almak için sabır gerekiyor. Ancak o sabrı göstermek de yoruyor. Seyahatlerde, yeni tanışmalarda, görüşmelerde, eğitimde, çevre değişikliği gibi konularda kısıtlanmışız gibi hissediyoruz. Sözgelimi daha önce verilmiş bir söz yerine getirilmiyor, beklediğimiz bir destek gelmiyor, sanki her şey durmuş, ters gidiyormuş gibi geliyor. Bunların hepsi ay sonuna doğru netlik kazanacağı için, negatif olarak ele almayalım. Bazen böyle olması faydalıdır. Öyle gelişmeler, olanaklar karşımıza çıkar ki, beklediğime değdiğini görürüz.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay, dışarıda görevlerini, sorumluluklarını yerine getirmeye çalışan bireyin, aslında iç dünyasındaki yalnızlığı vurguluyor. Çabalıyoruz, bir şeyler yapmaya gayret ediyoruz. Ancak istediğimiz bu mu, böyle bir yaşam mı bazen düşünmeden edemiyoruz. Bu Dolunayda böyle bir sorgulama hali söz konusu. Bir değişim yenilik istiyoruz. Ancak öncelikle bakmamız gereken nokta, neden bu değişime ihtiyaç duyduğumuzdur. Çünkü sürekli vermeye, sonra şikayet etmeye, ardından yine aynı ruhla devam edersek o değişiklik de bir işe yaramaz. Dolunayın önemli görünümleri var. Günlük tempomuzu, yaşam stilimizi, çalışma hayatımızı yenileştiren, değiştiren bir etki. Biz zaten böyle bir şey istiyoruz. Bu değişim, yavaş yavaş hayatımızda etkisini gösterecek. Belki evden çalışacağız, belki bir ofis açacağız. Bazılarımız yaşı gereği, çalışmak yerine emekliliği düşünebilir. Kimi, ev sahibi olmayı, en azından kiradan kurtulmayı hayal edebilir. Bu Dolunaydaki sorgulamanın özünde verdiklerimiz ile aldıklarımızın muhasebesi var. Belki bu nedenle hassas ve bazı kişilere eleştirel davranıyoruz. Özellikle geleceğimiz söz konusu ise, kimsenin baskısına, bizi yormasına izin vermeyeceğiz. Fiziki ve ruhsal olarak kuvvetli olmak isteyeceğiz.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay, mesleki beceriklilik, iş bitirme, ideallerinizi gerçekleştirmede gayet güçlü bir enerjiyle sizi destekliyor. Her bir detay önemsenecek. Bu yorgunluk yaratsa da, zihin bir hayli işlek ve pratik çalışıldığı için zamanı olumlu yönde kullanmak mümkün olacak. İş kararları, inceden inceye gözden geçirilecek, plan ve projeler başarılı şekilde bitirilecek. İş sorunları olanlar, bu bir aylık dönemde görüşmelerde bulunabilir, kendilerine uygun işe adım atabilirler. Bu konuda 16 ve 21 Eylül tarihleri uygundur. Venüs bu Yeniayla birlikte Akrep burcunda ilerleyecek. Bize ait olan her şey kıymetleniyor. Kaybetmemek için gözümüz açık olacak. Belki daha önce yaşanan acı tecrübeler aklımıza gelecek, bazı kişilere karşı mesafemizi koyacağız. Fiziksel ve ruhsal anlamda yenilenmek, tazelenmek, arınmak isteyeceğiz. İş hayatının kendi içindeki oyunları, insanların tuhaf halleri, paranın nasıl da bir çok insanı değiştirdiğini düşüneceğiz. Ve hepsinden önemlisi, kendimize duyduğumuz saygının bir insan için, en büyük başarı olduğunu unutmayacağız. 23 Eylül sonrası sosyal dünya canlanacak. Paylaşımda bulunacağız. Dostlarımızla temasta olacağız. Özel duygular, tanışmalar, iş ve toplum ilişkileri bu tarih sonrası gündemimizde baş sıraya oturacak.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, gerek arkadaşlık ilişkilerinde gerek özel yakınlaşmalarda yaşanacak gelişmeleri işaret ediyor. Karşılaştığınız kişi sizde muhteşem duygular yaratabilir. Bir arkadaşlık aşka dönüşebilir. Sakin ve sessiz başlayan bir ilişki hızlı bir seyir alabilir. Bu sizde heyecan yaratır. Hamile kalmak işaretçisidir. Bu aslında istenen bir durumdur ancak şartlar sizi düşündürebilir. Bu Dolunay, duygularınızı açık ve net bir dille ifade etmenizi sağlar. Bunun karşılık görmesini istersiniz. İnsanların ilgisi üzerinize toplanır. Bir grupta yer alabilirsiniz veya kurabilirsiniz. Sosyal medya bunun yayılmasında etkili olur. Bugün adım atılan işler 9 Ekim Terazi burcunda oluşacak Yeniayda ivme kazanır. Bugünkü Dolunay, coşku ve özgüvenli hareket etmeye hatta risk almaya neden olabilir. İyi düşünmek gerekir. Bir projenin yürürlüğe konması, sanatsal-sportif girişimlerin sonuçlanmasını sağlar. Parasal konularda biraz zorlanabiliriz. İstediğimiz bir şeyi alırken, bütçemizi aşabiliriz. Başka yerlere de bakmanız faydalıdır. Belki daha ucuza halledebilirsiniz. Para sıkışıklığı yaşanabilir. Bir borcu ödemeniz gerekebilir. Taksitle bir alışverişte bulunabilir. Faizine dikkat edin. Bugün sizi tedirgin edecek tek bir konu var. O da riskli yatırım ve harcamalardan uzak durmak veya ölçüyü kaçırmamak. Bunun dışında çok büyük bir problem bu Dolunayda yaşanmaz.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, iki geri hareket dönemiyle örtüşüyor. Sizler de, sosyal ilişkilerinizi, plan ve projelerinizi, finansal durumunuzu tekrar gözden geçirmeye başlıyorsunuz. Önümüzdeki bir ay boyunca etkili bu Yeniay, bir test süreci olarak önemlidir. Gittiğimiz yol, izlediğimiz yöntem, varmak istediğimiz sonuç artı ve eksileriyle ele alınır. Mevcut duruma bakılır, sosyal hayattaki tüm ilişkiler üzerinde durulur. Sözgelimi bazı dostluklar, kafanızda soru işareti uyandıran insanlar, bir türlü yolunda gitmeyen proje ve planlar geçmişe yönelik incelenir. Kimdir, neyin nesidir, bize artı ve eksileri ne olur diye düşündüğümüzde, daha önce gözden kaçan noktalar aydınlığa kavuşur. Yeni bir işe başlamak, gelen bir teklifi hemen kabul etmek, bir meseleyi çabucak halletmek yanlış olabilir. Yeniay belki size yenilik yapmada engel çıkartacak ancak emin olun ki, bu daha sonra yaşanacak bir pişmanlığın önüne geçebilir. Yarım kalan işlerimizi bitirelim. Gelen teklifleri zaman isteyerek gözden geçirelim. Yeni görüşmeler ve gelişmeleri mercek altına alalım. Özellikle gizli saklı ilişkiden, anlaşma ve ortaklıktan kaçınalım. Parasal konularda daha akılcı davranalım. Geri hareket ve Yeniayın, yüzeyde olanı değil, ardında duranı görmek, anlamak, fark etmek zamanı olduğunu bilelim. Önümüzdeki Kasım ayında bütün bu analizler, beklediğime değdi demenizi sağlayacaktır.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, işimizdeki başarımız, doyum arzumuz, üretkenliğimiz, maddi-manevi güvencemiz, sağlığımız bizim için son derece önemlidir. Yemek içmek, kendimizi keyifli hissetmek isteriz. Bunu sağlayan her şey başımızın tacıdır. Bunları karşılamak amaçlı yaşarız, çabalarız, elde etmek için mücadele veririz. Fakat bu Dolunayda arzu ve ihtiraslarımız, tutkularımız bir sorgudan geçer. Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketi, sadece bu Dolunayda değil, Aralık ayına kadar, içimizde saklı duran zayıflıkları, korkuları, aslında dışa gösterdiğimizden farklı olan acılarımızı, öfkelerimizi hatırlatır. İlişkimizi veya ilişki tercihlerimizi iç gözlem yoluyla analiz etmemizde yardımcı olur. Kimseye belli etmeyiz ancak birçok kişiye kırgınızdır, kızgınızdır. Bunları göstermekten sakınırız. Geçmişte yaşanan birçok deneyim ve acılar saklandıkları yerlerden çıkarak bize kendilerini hatırlatırlar. Belki bu yüzden en acımasız okları önce kendimize batırırız. Üzgün olduğumuz halde mutlu ve sakin, tatmin olmadığımız halde doyumlu bir kişiymişiz gibi gösteririz. Oysaki hiç de göründüğü gibi değildir her şey. Bunları paylaşmalıyız. Gerçekten canımızı yakan bir şeyleri söylemeliyiz. İçimizdeki arzu ve istekleri bastırmamalıyız. Bunlar bizim gücümüzü azaltan ve belki de ıssızlaştıran etkenlerdir. Bunlarla yüzleşmek, hem kendimizle hem dünya ile sağlıklı bağlantı kurmamızı sağlayacaktır.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, güçlü olmak arzunuzu işaret ediyor. Her ne pahasına olursa olsun, ayakta kalmalıyım cümlesi sizin günlük yaşamda içgüdüsel olarak takındığınız tavırlara yansıyacak. Zayıflıklarınızı önce kendiniz yargılayacaksınız. Dışa görünen yüzünüzde hiç kimsenin sizin çektiklerinizi, arzularınızı, takıntılarınızı anlamasına izin vermeyeceksiniz. Bütün bunlar bazen sizi yorabilir, stres yaratabilir. Fiziksel ve ruhsal sağlığınızı mutlaka önemseyiniz. Hırs, öfke, intikamdan kaçınınız. Şimdi sizlere bu Yeniayla ilgili ufak tavsiyelerim olacak. Venüs-Terazi burcunda geri hareketini sürdürüyor. İnsanlarla olan her türlü ilişki ve özel hayatınızla ilgili konularda paylaşım-uyum ve nezaketi önemseyiniz. Daha önce karşınıza çıkan fırsatlar şimdi tekrar gündeme gelir. Bunları gözden geçiriniz. Eskiye ait kararları artı ve eksileriyle tekrar değerlendirilmelidir. Yanlışlar, haksızlıklar için mücadeleniz sürebilir. Mars, bu Yeniayın yöneticisi olarak Balık burcunda ilerliyor. Aile hayatı, evinizle ilgili meselelerde gerçekçi olunuz. En ufak bir şeyden alınabilir, daha önce verdiğiniz karardan cayabilirsiniz. Gerçekçi olmanız gerekiyor. Merkür, burcunuzda geriliyor. Bu da kişisel iletişimde sorun yaratmasın. Zihniniz yoğun ve bazen abartılı karar vermeye dönük çalışabilir. Ne yaptığınızı bilirseniz, sorun çıkmaz.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunayın yöneticisi Merkür burcunuzda geriliyor. Bu durumda evlilik, boşanma, ortaklık gibi hayati kararların yeniden gözden geçirilmesinde yarar var. Henüz yeni tanışılmış olabilir. Zaman olgusu çok kıymetli. Bir yuva kurmak, bir hayatı paylaşmak için erken olabilir. Henüz yeni ayrılanlar, sizler için her şey bitmiş değil. Merkürün ileri-geri hareketleri gelişmelerin farklı bir seyir alacağını işaret ediyor. Özellikle geçmiş tekrar önümüze geliyor ve bizi düşünmeye sevk ediyor. Aceleye gerek yok. Hele hele yanlış anlaşılmalara, keskin kararlara açık bir dönemdeyiz. Bir şeyleri es geçebiliriz veya fazla abartabiliriz. Sonrasında durumlar netleştiğinde keşke demeyelim. Bu Dolunayda her şey görülmek üzere yüzeye çıkar. Bize kendini hissettirir. Önemli olan bizim gerçekçi bakmamızdır. Sanmıştım ki, demek yerine, gerçekten olan biten nedir diye bakmak faydalı olacaktır. Bu Dolunayda siz, ilişkiniz hakkında veya eşiniz sizinle ilgili içsel bir gözlemde bulunursunuz. Aslında birbirinizin ne düşündüğünü merak edersiniz. Eğer sorunlarınız uzun zamandır varsa, kaybetmek endişesi, bundan sonra ne yapacağım kaygısı bir hayli etkilidir. Alışkanlıklar, zaman faktörü, hayata bakış farklılığı, şartların zorluğu gibi etkenler zaten insanı durdurucudur. Fakat bir gerçek var ki, geçmiş tecrübeler sizler için aynadır. O aynaya bakmak cesaret ve farkındalık ister. Açıklık, dürüstlük ilişkide önemlidir. Bu Dolunayda karşınıza birden bire çıkan kişiye soru işareti koymak lazım. Kimdir, neyin nesidir? Birkaç ay buna özen gösteriniz. Ondan sonra karar verirsiniz.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Yaylar, 7 Aralık saat 10:20 burcunuzda doğacak Yeniay, adı üstünde yenilikte bulunmak, kendimizle ilgili konulara açıklık getirmek, istediğimiz hedefi gerçekleştirmek anlamına geliyor. Bu yanlış gidene, haksız olana bir dur diyebilme şansı tanıyor. Bununla da kalmıyor, kendinizi gözden geçirmenizde, yeniden tanımlamanızda rehberlik yapıyor. Öncelikle bu Yeniay, ailevi konularda yaşanan bazı sıkıntıları, sorunları, hayal kırıklıklarını net olarak görmede, sağlıklı çözüm bulmada yardımcıdır. Bunlar yapılırsa, sağlıklı adım atılır, alınan karar doğru olur. Sizin de şartlara göre, eğer yapmanız gereken şeyler varsa, siz de kendi payınıza düşen esnekliği göstermelisiniz. Zaten bugünlerde yapılan gözlem, başlatılan eylem yavaş yavaş yerine oturacaktır. Yeniayın bir başka özel görünümü, önyargılı olduğumuz veya kendimize göre sandığımız meseleleri egomuzu geriye çekerek bakmamızı sağlamasıdır. Öyle gelişmeler yaşanır ki, son derece bağımlı olduğunuz, yanlış olsa dahi kabul etmediğiniz ne varsa sizi ondan uzaklaştırmasıdır. Yeni bir yol ayrımı, yeni bir sayfa açılımı, kendinizi yeniden tanımlamanızdır. Bu kişisel, ailevi, yuvanızla ilgili konularda gerçekleşecektir.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, sadece finansal konularda değil, ilişki, ailevi, çocuklar ve aşk hayatınızla ilgili meseleleri de gündeme taşıyor. Belki bir borç veya alacak meselesi, ailenize ait bir mal veya mülkün paylaşımı, giderlerin artışı, ödemelerin sıkıştırması şeklinde durumlar yaşanabilir. Eğer kredi çekmeyi düşünüyorsanız bunu tavsiye etmiyorum. Bir yere taşınmayı istiyorsanız bunu çok iyi düşünün. Hani güçlü olmak gerekiyorsa, bu Dolunayda evet kendinize güvenmelisiniz. Bir dar boğazdan geçiyor olabilirsiniz. Borcu borçla kapatan önerilere sıcak bakmayınız. Eğer bir yerlerden destek görüyorsanız, dünyanın bin türlü hali var diyerek fazla açılmayınız. Ortaklaşa işlerde çıkarlarınızı tabii ki koruyunuz. Bu Dolunayla örtüşen Mars-balık geçişi, evimiz ailemizle ilgili hangi konuda olursa olsun duyarlılığın yükselişidir. Birilerine bakmak zorunda kalabiliriz veya kemerlerimizi sıkma zamanıdır. Harcamalara lütfen dikkat edelim. Bu büyük bir sorun değil ancak yanlış bir hesabın bağdattan döndüğü bir hal olabilir. Yaylar, parasal konularda zaten sorumluluk bilinciyle hareket etmemeliler. Satürn bunu işaret ediyordu. O zaman kimseye değil kendimize güvenmemiz gerekiyor. Dolunayın olumlu bir görünümü var. Bu sıkışıklıkta güzel bir gelişme yaşanabilir. Tam zorlanırken, bir haber, gelişme bizi rahatlatabilir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler