HABER

Yazıcıoğlu'ndan "konuşamama" tepkisi

ANKARA (ANKA) - BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda, 2008 Bütçe görüşmeleri üzerine konuşma talebi kabul edilmeyince tepki gösterdi. Yazıcıoğlu, grupları olan partilere tanınan söz hakkının dörtte birinin de siyasi parti genel başkanlarına tanınması gerektiğini savundu.

Yazıcıoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, 2008 Bütçe görüşmelerinde Genel Kurul'da konuşmak istediğini ancak, bu talebinin reddedildiğini söyledi.Yazıcıoğlu, "Genel Kurul'da görüşmeleri başlayan 2008 Yılı Bütçesi üzerine söz almak istedim. Ancak, bu imkan verilmedi. Bana, "Gece gelecek Genel Kurul'da konuşmak için sıra alacaksın' dediler. Oysa, Anayasa'da siyasi partilerin demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğu hükmü var. Ama TBMM'de grubu bulunan partiler demokrasinin vazgeçilmez unsuru sayılıyor" diyerek tepkisini gösterdi.

Önemli günlerde TBMM Genel Kurulu'nda siyasi parti gruplarına verilen konuşma süresinin dörtte birinin de siyasi parti genel başkanlarına verilmesi gerektiği görüşünü savunan Yazıcıoğlu, "Daha önce bu konuda İçtüzük değişikliği teklifi verdik. Ancak, iktidar partisi gündeme bile almadı" dedi. (ANKA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön