HABER

Yediği dayakla gözleri kör oldu

Annesi tarafından dövülen 15 aylık Sevinç Baylan'ın, iki gözünün birden kör olduğu bildirildi.

Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi'ne bağlı Çamlıbel Beldesi'nde, geçen Kasım ayında ziyarete gelen dedesi tarafından vücudundaki morluklar fark edilen ve kaldırıldığı hastanede beyin travması geçirdiği belirlenen 15 aylık Sevinç Baylan'ın, iki gözünün birden kör olduğu bildirildi. Minik Sevinç, yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin ardından, devlet korumasına alındı. Çiftçi Tahsin Baylan (59), 25 Kasım 2009 tarihinde, torunu Erdem (3) ve Sevinç Baylan'ı (15 aylık) sevmek için oğlu Ergün Baylan'ın Çamlıbel Beldesi'ndeki evine gitti. Annesinin kucağındaki torunu Sevinç'in vücudunda morluklar fark eden Tahsin Baylan, torununu hemen Çamlıbel Sağlık Ocağı'na götürdü. Minik kız, ilk müdahalenin ardından ambulansla Yatağan Devlet Hastanesi'ne sevk edildi. Durumu ağır olduğu belirlenen minik Sevinç, buradan da Muğla Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

DAYAKTAN BEYİN TRAVMASI GEÇİRDİ
Annesi tarafından dövüldüğü iddia edilen minik kız, beyin travması geçirdiği belirlenince yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı. Annesi Feriştah Baylan (27) ise polisteki ifadesinde, minik kızın 3 yaşındaki ağabeyi Erdem tarafından kıskançlık nedeniyle dövüldüğünü ileri sürdü. Minik Sevinç'in tedavisinin 10'uncu gününde başına aldığı darbeler nedeniyle iki gözününde kör olduğu anlaşıldı. Hastanedeki tedavisi tamamlanan talihsiz kız ailesinden alınarak, geçen Cuma günü Muğla Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Çocuk Esirgeme Kurumu'na yerleştirildi. Muğla Sosyal Hizmetler İl Müdürü Hüseyin Alpaslan, Sevinç bebeğin artık kendilerinin gözetiminde olduğunu ve tedavisine yuvada devam edildiğini söyledi. Öte yandan psikolojik sorunları olduğu belirlenen anne Feriştah Baylan'ın da iki haftada bir İzmir Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye gönderildiği kaydedildi.

EŞİNİ SAVUNMUŞTU
Baba Ergün Baylan (31) da polisteki ifadesinde, eşinin bugüne kadar çocuklarını dövdüğüne tanık olmadığını belirterek, “6 ay önce oğlum Erdem kıskanarak, kızımın başına televizyon kumandasıyla vurdu, yüzü morardı. Hastaneye götürdük. Doktorlar, eşimi suçladı. Hakkında dava açıldı. Dava halen sürüyor. Eşimin anlattığına göre yine oğlum kıskançlık nedeniyle kardeşini dövmüş” dedi. Öte yandan, komşuları ve Çamlıbel Sağlık Ocağı personelinin, anne Feriştah B.'nin ikinci çocuğu Sevinç'i kabullenemediği için sürekli dövüp, hırpaladığı iddiasıyla daha önce jandarma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bir çok kez şikayette bulunduğu ortaya çıkmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön