Yemekteyiz yarışmasında Seda Sayan kanunları! Yemekteyiz'de '1 puan' yasaklandı mı?

Yemekteyiz'de yarışmacıların birbirlerine 1 puan vermesi Seda Sayan'ı çıldırttı. Bu sezon Yemekteyiz'i sunan Seda Sayan, yeni getirdiği kuralı açıkladı. Bundan sonra Yemekteyiz'e Seda Sayan kanunları damga vuracak!

TV8 ekranlarında yeni sezonuyla ekrana gelen Yemekteyiz, geçen hafta Gaziantep bölümüyle yayınlanmıştı. Yarışmacıların Gaziantep mutfağından birbirinden güzel yemekler hazırlamalarına rağmen, herkesin birbirine 1 puan vermesi sunucu Seda Sayan'ı sinirlendirdi.

Yemekteyiz'in yeni bölümünde Seda Sayan yeni kuralı açıkladı. Seda Sayan, bundan böyle yemeklerini ve masasını hazırlayıp, misafirlerini karşılayan isimlere 1 puan vermesini yasakladı.

Yeni kuralı anlatan Seda Sayan, "Gaziantep gibi bir yerde, yarışmacıların o kadar lezzetli yemekler hazırlamalarına rağmen, birer puanvermeleri beni çok üzdü. Ancak bir puan, hiç bir şey hazır değildir, sizden sonra yapmıştır, o zaman verilebilir. Artık yemekleri yetiştiren ve süresi içinde hazırlayan yarışmacılar 1 puan verilemeyecek.Bundan sonra menüyü bitirmiş, üzerini değiştirmiş, sofrasını hazırlamış yarışmacıya 1 puan verilmesini yasaklıyorum" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Bence en adaletli puanlama sistemi şöyle olmalı. Yarışmacılar Seda Sayın'ın verdiği puandan en fazla 5 puan aşağısını verebilmeli. Seda Sayan'ın verdiği puan ile yarışmacının kendi verdiği puan arasında 5 puandan fazla fark varsa bu durum o yarışmacının ev sahibinin yemeklerine karşı art niyetli olduğunu art niyetli puanlama yaptığını düşünülerek ceza olarak kendisinden puan düşülmeli. 5 puandan fazla her fark için puanı kendisinden düşüleceğini bilen yarışmacı bak bakalım art niyetli puan verebiliyor mu? Seda Sayan 8 yarışmacı 1 vermiş. 8-5 =3 yarışmacı ne vermişti 1. O zaman 3-1= 2 puan düş.
ozaman herkes 2 verir))
neyin nesi neyin fesi memleket neler oluyor bu haber mi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler