HABER

'Yemekteyiz'i masaya yatırdılar

Biri ünlü gurme, biri ünlü bir lokanta sahibi, biri ünlü bir televizyoncu... İşte Yemekteyiz'e çarpıcı yorumlar...

YEMEKTEYİZ PROGRAMINDAN FOTOĞRAFLAR

Televizyon Gazetesi'nin haberine göre; Okan Bayülgen, 'Sade Vatandaş' programında son dönemin çok eleştirilen ve çok izlenen 'Yemekteyiz' programını masaya yatırdı.

Bayülgen, programı açarken, son dönemin çok konuşulan programıyla ilgili şu değerlendirmede bulundu: "Bizim prodüktörümünüz 10 yaşındaki çocuğunu, basketbol ya da erotik bir şeyler izlemesi gerekirken, 'Yemekteyiz' programını izlediği için, çok fazla izlediği için onu doktora götürmeyi düşünüyor. Benim birazcık göz misafiri olabildiğim kadarıyla, varolan kültürü de pespaye eden bir program. Çünkü böyle şeylerden bir şey beklememek lazım. Maalesef televizyon sektörü, az koyayım çok kazanayım derdiyle, uyanıklılığıyla her şeyi mahvetmekle meşgul böyle programlarla."

YEMEKTEYİZ PROGRAMINDAN FOTOĞRAFLAR

Programın konuklarından ünlü Gurme Ahmet Örs, 'Yemekteyiz'i izlerken tüylerinin diken diken olduğunu belirterek şöyle konuştu: "Bu cazip geliyor. İnsanların birbirlerine çamur attığı çok çirkin bir yemek yeme tarzının, çok çirkin bir sunum biçiminin uygulandığı bir program. Tüylerim diken diken oluyor. Bir süre sonra prodüktörünüz oğlunu doktora da götürmeye kalkar, öbürü kızına seyrettirmemeye de çalışır ve buna kollektif tepki gelişir ve bu da yayından kalkar."

Meşhur Hacı Abdullah Lokantası'nın sahibi Abdullah Korun ise programla ilgili olarak şunları söyledi: "Yemek yemek bir sanattır, bir kültürdür. Yemek yemek sadece karın doyurmak değildir. Sadece patlıcandan 283 çeşit yemek yapılırdı Osmanlı döneminde. Sulhi Dönmezer'in kitabında okumuştum, sadece kaybolan yemeklerin sayısının 6 binin üzerinde olduğunu söylüyor. Böyle bir mutfağa ve kültüre sahiptik."

YEMEKTEYİZ PROGRAMINDAN FOTOĞRAFLAR

Naim Akman

Daha önce yarışmaya 2 kez katılan Naim Akman ise, Abdullah Korun'un bile yarışmaya katılması durumunda kaybedeceğini söyleyerek 'Yemekteyiz' programıyla ilgili çarpıcı bir değerlendirmede bulundu: "Abdullah Bey, Osmanlı sofrasını ortaya serse bile, emin olun ki yarışmacılar sayesinde en düşük puanı alır. Çünkü yarışmacıların kendi arasında bir rekabet var. Amaç ödül, gösteriş, ön planda olmak, aşağılamak, yerin dibine koymak, başka bir şey değil."

YEMEKTEYİZ PROGRAMINDAN FOTOĞRAFLAR

Galatasaray Üniversitesi Öğretim Üyesi, Marie Helene Sauner Leroy da "'Yemekteyiz'in içinde 'yemek' kelimesi var ama çok fazla yemek ile ilgili bir şey yok içinde! Çünkü bir rekabet oyunu bu. Zaten bu programa katılan yarışmacılar, mecburen rekabet içine girerek başkaları hakkında kötü bir şey söyleyecekler. Maalesef insanlara izin verildikçe onlar da onu kullanıyorlar. Normalde yapmadıkları bir şey için izin verince yarışmacılar da onu kullanıyorlar" değerlendirmesini yaptı.

YEMEKTEYİZ PROGRAMINDAN FOTOĞRAFLAR

Programdaki yarışmacıların bir çok söylemi, medyada da yer alarak tepki toplamıştı. 'Damak tadıma uymuyor' sözcüğünü sık kullanan yarışmacılara Okan Bayülgen'in de bir itirazı vardı: "Bu 'Yemekteyiz' programından akan, geçen kötü şeylerden birisi de 'Benim damak tadıma uygun değil'! Karides yiyorsun, Allah Allah yani! Tamam da sen karidesi sevmiyorsun diye, ya da tanımadığı bir yemek 'Ben beğenmedim' diyor. Ama bilmiyorsun! O senin görgüsüzlüğün ve kültürsüzlüğün dolayısıyla olan bir şey!"

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön