Yemen Başbakanı Dağr'a suikast girişimi

Yemen Başbakanı Ahmed bin Dağr'ın, ülkenin güneyindeki Lahic kentinde uğradığı suikasttan yara almadan kurtulduğu bildirildi. Saldırganlar ise olay yerinden kaçtı.

Yemen Başbakanı Dağr'a suikast girişimi

Yemen resmi haber ajansı SABA'nın haberine göre, kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından Lahic kentine bağlı Sabiha bölgesinde Başbakan Dağr'ın konvoyuna ateş açıldı. Dağr'ın, yara almadan kurtulduğu olayda, silahlı saldırganların olay yerinden kaçtığı ifade edildi.

ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

Başbakanın konvoyunda bazı bakan ve yetkililerin de olduğu ifade edilirken saldırıda ölen ve yaralananın olmadığı kaydedildi.

Saldırının sorumluluğunu üstlenen olmadı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın yaşandığı Yemen'de Husiler ve onlara destek veren eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yanlıları ile Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin destek verdiği meşru yönetim yanlısı gruplar arasındaki çatışmalar, ülkenin çeşitli kentlerinde devam ediyor. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 5 yorum
Yemen mi ? Yemen mi kaldı ? RTE'nin eski ortağı Suudlar ülkeyi tarumar etti! Bunu yaparken,İslam ordusu altında ordu kurulum TSK egitti oradaki bir çok zalim askeri malesef ! TSK'yı Terör örgütlerine dost eyleyenler kahrolsun inşallah! Önce Ninova muhafızları krizi,Sonra Peşmerge arada Suudlar harika yönetim ! Daha cok %40 vergileri görürüz! Hakkımız bu keşke %500 yapsalar zaten ses yok !
Ortadoğu'yu bitirmek için batılılar, ellerinden gelen bütün filmleri çeviriyor. Her şey, ucuz petrol için. Vaziyet, bunu gösteriyor.
Masumları öldüren hayvanlar umarım sizlerin de öldüğü öldürüldüğü günleri gösterir yüce ALLAHIM
arap coğrafyasında kavmiyet 2000 yıl önce de varmış. Hz. Muhammed bunu bitirmeye çok uğraşmış, kuranda ayetler de var ama araplar halen kavim kavim ayrılıyor ve birbirine düşmanlık besliyor. hadisleri ve ayetleri dinleyen yok...
batılılar değil husiler iran şii yani tek macı şiiliği yaymak karşısında müslğman sünni ise onu öldürür hiç acımadan
Diğer Haberler