Yenerer'in avukatından savcı Öz hakkında şikayet

İSTANBUL (İHA) - Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklu bulunan gazeteci Vedat Yenerer'in avukatı, soruşturmayı yürüten üç savcıdan Zekeriya Öz hakkında Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Başkanlığı'na şikayette bulundu.

Avukat Vural Ergül tarafından hazırlanan dilekçede, Ergenekon soruşturmasını yürüten İstanbul Cumhuriyet Savcısı Zekeriya Öz'ün, soruşturma dosyasının gizliliğini sağlayamadığını, gizli dosya içeriğinin tüm gazete ve televizyon haberlerinde yer aldığını, bunların asıl belgeleriyle birlikte de kitaba dönüştürüldüğünü öne sürdü. Dilekçede, Zekeriya Öz'ün hal ve davranışları ile bağımsız, tarafsız, doğru, tutarlı, dürüst, eşitlikçi, ehliyet ve liyakat sahibi olsa bile, böyle görünmekten giderek uzaklaştığı ileri sürüldü.

Dilekcede, savcı Öz hakkında meslek ahlak kurallarına aykırı hal ve davranışları nedeniyle soruşturma açılması, Öz'ün cezalandırılması ve Ergenekon soruşturmasından çekilmesi talep edildi. Dilekçede ayrıca, hukukun üstünde hiçbir güç olmadığına, hukukun ve kanunların politik dahil hiçbir gücün etkisinde kalmadan, tarafsız, özgür ve bağımsız, cesaret ve kararlılıkla, sorumluluk duyularak, hakkaniyetle uygulanacağına, adaletin güç emrine verilmeyeceğine kesinlikle emin olunmasını sağlayacak bir savcı atanıp, soruşturmanın selametle tamamlattırılarak gerçeğin ve adaletin ortaya konulmasının sağlanması istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler