Yeni doğmuş bebeği ölüme terk ettiler

Kahramanmaraş'ta, nişanlısıyla girdiği ilişki sonrası hamile kaldığını ileri süren genç kadın, hastanede dünyaya getirdiği bebeğini, "Duyulursa rezil oluruz" diyerek, annesi ve akrabalarının yardımıyla türbeye terk etti.

Edinilen bilgiye göre, Beyazıtlı Mahallesi'nde bulunan Derdimend Türbesi'ne motosikletle gelen 2 kişi, yeni doğan erkek bebeği türbenin yanına bırakarak olay yerinden kaçtı. Çevredeki vatandaşlar, türbeden gelen bebek sesini duyunca polise haber verdi. Çıplak halde bulunan yeni doğmuş bebek, Çocuk Şubesi'ne bağlı ekipler tarafından battaniyeye sarılarak Kahramanmaraş Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne kaldırıldı. 2.5 kilogram olduğu belirlenen bebek, daha sonra Yenidoğan Ünitesi'ne götürülerek kuvöze konuldu. Bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtilirken, bebeği bırakan şahısların yakalanması için emniyet güçleri geniş kapsamlı operasyon başlattı. Talihsiz bebek, hastanedeki tedavisinin ardından Çocuk Yuvası'na götürülecek.

Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Karslıoğlu, bebeğin bugün doğduğunun tespit edildiğini ve sağlık durumunun gayet yerinde olduğunu belirterek, "Arkadaşlarımız bebeğin sağlığı ile yakından ilgileniyorlar. Şu ana kadar herhangi bir olumsuzluğa rastlamadık. Yapılan kontrollerin ardından Çocuk Yuvası'na teslim edeceğiz" diye konuştu.

Sağlık ekibinin, bebeğin hastanede doğduğunu söylemesi üzerine harekete geçen Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Kahramanmaraş'taki hastanelerde geniş kapsamlı araştırma başlattı. Son 1 günde yaşanan doğumları inceleyen polis, Adile A. (21) ile annesi Güllü A.'dan şüphelendi. Yapılan araştırmada, türbeye bırakılan bebeği Adile A.'nın dünyaya getirdiği belirlendi. Ağlayarak polise ifade veren Adile A.'nın, 1 yıl önce Ali A. ile nişanlandığını ve bir süre sonra cinsel ilişkiye girerek hamile kaldığını söylediği öğrenildi. Hamile olduğunu herkesten sakladığını ve sadece annesi Güllü A.'nın bildiğini söyleyen Adile A., "Duyulursa rezil oluruz" düşüncesiyle akrabalarından rica ederek, bebeği türbeye bıraktırdıklarını itiraf etti.

Genç kadın ile annesi, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilecek.
Öte yandan polis, yeni doğan bebeği türbeye bırakan 2 kişinin yakalanması için çalışmalarını sürdürüyor.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler