Yeni kabine ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne geçiş töreni ve yeni kabinenin açıklanacağı tarihi belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, pazartesi günü 16:00'da Meclis'e gelerek yemin edecek. Yeni sisteme geçiş töreni ise 18:00'da Beştepe'de yapılacak ve Erdoğan yeni kabineyi açıklayacak.

Yeni kabine ne zaman açıklanacak? Tarih belli oldu

Yeni sisteme geçiş için takvim belli oluyor. YSK'nın kesin sonuçları bugün açıklamasının ardından Cumartesi günü TBMM'de milletvekilleri yemin edecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise Pazartesi günü saat 16:00'da yemin edecek ve resmen göreve başlayacak.

Erdoğan'ın göreve başlamasıyla birlikte Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi resmi olarak hayata geçmiş olacak. Erdoğan'ın Meclis'ten sonraki durağı da Cumhurbaşkanlığı Külliyesi olacak.

Saat 18:00'de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde tören yapılacak. Siyaset, iş, sanat, spor dünyasından 3 bini aşkın davetli olacak. Yabancı devlet başkanları da törene davet edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasıyla başlayacak törenin ardından akşam yemeği verilecek. Akşam yemeğinden sonra da Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabinesini açıklayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
SANA HER ŞEY YAKIŞIR BE REİS FUTBOLCU OLDUĞUNDA BU SON SEÇİMDE BELLİ OLDU ÖYLE BİR ÇALIM ATTINKİ KEMAL VE İNCE TERS KÖŞEYE YATTI SIRA MARALDA ODA BU GÜN YARIN ELİNDE HAVLUYLA RİNGE KOŞACAK KISACA DİN VE VATAN DÜŞMANLIĞI İLE PRİM ELDE EDECEKLERİNİ SANANLARIN TAAA AĞIZLARININ TAVANINA S....N BIRAKTIN HADİ YENİ KABİNENDE ÖNCE ÜLKEMİZ VE MİLLETİMİZ SONRADA İSLAM ALEMİNE HAYIRLI OLSUN KABİNEDE GÖREV ALACAKLARIN RABBİM YAR VE YARDIMCILARI OLSUN
dolar4.7 aştı
HAYIRLI OLSUN
hayırlara vesile olsun
İNŞALLAH SOYLU VE ALBAYRAK GÖREVLERİNDE KALIR.DİĞER BAKANLAR DEĞİŞMLİ.DAHA GENÇ VE DİNAMİK KİŞİLER GELMELİ.
Ulkeme hayirli olmiyacagi kesinde' genede hayirli olsun, allah ulkeme yardim etsin
yine bütün tuzakları bozdun koca REİS
bor madenlerinide satıyorum türkiyenin geleceğide kalmadı beni anarsınız artık türkiye diye bir yer kalırsa..
Hayırlara vesile olsun inşallah. Ülkemiz kazansın
ohal sözverdiğiniz gibi hemen kalktı
16 yıldır ne büyük günler yaşadık AZİZ NESİNİN memleketinde
ne koltuk,muş beeeeeeeeeeeeee?
Umarım ılımlı yapıcı söylemleri olan kabinedir.
EKONOMİ İÇİN MEHMET ŞİMŞEK NACI AVCI OLURSA YABANCILAR OLUMLU KARSILAR SÜPER OLUR
ohale niye gerek olsun ki,bu yetkiler ile ohale zaten gerek yok..
Diğer Haberler