Yeni kimlik kartını görünce inanamadı!

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan ve annesiyle gittiği nüfus müdürlüğünde yeni kimlik kartına müracaat eden 14 Halil İbrahim Akgün, gelen kimlik kartında annesi Kezban Akgün'ün fotoğrafının basıldığını görünce şok oldu. Talihsiz genç, 17 Ağustos'ta gireceği sınavına alınmama korkusu yaşıyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Kezban Akgün, 14 yaşındaki oğlu Halil İbrahim Akgün ile 7 Ağustos tarihinde çipli kimlik kartı almak üzere Nüfus Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Gebze İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek hem kendisi hem de oğlu için çipli kimlik kartı başvurusunda bulunan anne Akgün, 2 gün sonra kendisine teslim edilen kimlik kartını görünce şoka uğradı.

Kargodan gelen kimlik kartını teslim alan anne Kezban Akgün, oğlu için düzenlenen kimlik kartına kendi fotoğrafının basıldığını gördü. Neye uğradığını şaşıran anne ve oğlu, gerekli düzeltmenin yapılması için Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaptılar. Kimliğine annesinin fotoğrafı basılan Halil İbrahim Akgün, 17 Ağustos'ta gireceği çıraklık sınavına alınamama korkusu yaşadığını dile getirdi.

a2

ANNENİN FOTOĞRAFI OĞLUNUN KİMLİK KARTINDA

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan anne Kezban Akgün, “7 Ağustos Salı günü oğlumla beraber nüfus müdürlüğüne gittik. İşlemlerimizi yaptık, hallettikten sonra bugün kimlik elime ulaştı. Kimliğe baktığımda benim fotoğrafım ve oğlumun kimlik bilgileri vardı. Buna çok şaşırdım. Nasıl böyle bir hata yaparlar. Yani şaşkınım söyleyecek bir şey bulamıyorum. Benim kimliğim henüz gelmedi. Aynı anda başvurduğumuz halde. 17 Ağustos’ta oğlumun sınavı var. Bunun için biraz acele ettik ama bu hatanın memurların olduğunu düşünüyorum. Nasıl böyle bir hata yaparlar, nasıl işlerini yapıyorlar anlamış değilim” dedi.

a3

14 yaşındaki Halil İbrahim Akgün ise, “Çok şaşırdım. Annemin fotoğrafı ve benim kimlik bilgilerim vardı” ifadelerini kullandı.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 15 yorum
Kpss en 90 alan adam yerine 70 alıp akp ye oy atan beyinsizi işe aldıkları için sen dua et turkiye vatandası cıkmıssın.
ne var bunda şok olacak ülkemiz dünya değerlerinde memur çalıştırıyor fıtrar der geçeriz hata yaptık deriz olur biter sınavı boş ver yarın erkek değilsin derlerse şaşma hah ha hah ha
Ülke batmis siz kimlik diyorsunuz
@hyilmaz23 bu yorum düşüncemi yoksa temennimi bilader ...
@turgay_citak_2018 NE FARKEDER YORUM YA DA DÜŞÜNCE OLMASI ORTADAKİ GERÇEĞİ DİLE GETİRMEK DESEK YETERLİ GELMEZMİ SANA YOKSA YİNE FETÖCÜMÜYÜZ YAHU OLMADIMI YİNE NEYSE ALLAH VAR GALİBA O BU KÖTÜ DÜŞÜNCELERE CEVAP VERİP ÜLKEYİ KURTARACAK RTE ÖYLE DEDİ..
ana gibi yarmı olur Halil İbo , güzel durmuş koy cebine...
NİYE ŞAŞIRIYON ABLACIM BİZ NELER GÖRDÜK BAŞKA TÜRKİYE YOK...HEM MERAK ETME KİMLİĞİN GELECEK, LAKİN OĞLUNUN FOTOSUYLA İDARE EDİN BÖYLE, BAK MEMLEKETİN BAŞKA İŞLERİ VAR MEŞGUL ETMEYİN DEVLETİ BE YA....
@face_face memleket Trakya mı bilader...:)
yeni türkiye ......
Bu memurlar neden doğru iş yapamıyor arkadaş bunların beceriksizliği yüzünden millet neden sürünsün, AĞLAMAKTAN BAŞKA BİR BOK BİLMİYORLAR
Noolurki Yaw. Sorana Fotoğrafı Başörtüsü Takarak Çektirdim Dersin Olur Biter. Takdığı Şeye Bak. Teyzem de Saçlarımı Kestirmiştim Der Hepsi Bu. O Kadarr.
ilerde lazım olur annenin emekli maaşını alırsın :)))
AMA YANLIŞLIK OLMUŞ
yatmaktan iş yapamaz olmuşlar
Herkes yok memur yok o yok bu diye saymış nüfus müdürlüğüne uğrayan varmı hiç oraların halini gören artı kimlik başvurusunda memurun yanında extra bir ekran var vatandaş kontrol etsin işlemi diye vatandaş nasıl bilgileri kontrol edip olmuş demiş o sıra bedennen orda kafa neredeymiş acaba
Diğer Haberler