HABER

Yeni yasama yılı başladı

ANKARA -(AA) TBMM Başkanı Bülent Arınç, yeni yasama yılının ilk birleşimini saat 15.00'de açtı ve Meclis'te yeterli çoğunluğun olduğunu belirtti.

TBMM Başkanı Arınç'ın konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer 22. Dönem Meclisi'nin 5. Yasama Yılı'nın açış konuşmasını yapmaya başladı. Cumhurbaşkanı Sezer, gelecek yıl Mayıs ayında görev süreci dolacağı için Meclisin açılışında son kez konuşuyor.

TBMM Başkanı Bülent Arınç, saat 19.30'da yeni yasama yılının açılışı nedeniyle kokteyl verecek.

Açılış kokteyline, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, ABD'de bulundukları için katılamayacaklar.

"DÜNYADA SAYGINLIK UYANDIRAN BİR ÜLKEYİZ"

TBMM Başkanı açılışta yaptığı konuşmada, saygın ve itibarlı bir Meclis, istikrarlı bir siyasi ortam, tüm dünyada saygı uyandıran bir ülkeye sahip olarak açtıklarını bildirdi.

Arınç, 2007'de Türkiye'yi son derece önemli gelişmelerin beklediğini, yeni cumhurbaşkanın seçileceğini ve milletin sandık başına gideceğini hatırlatarak, önümüzdeki yılı bahane ederek siyaseti yıpratmak ve milletin huzurunu kaçırmak isteyenlere karşı dikkatli olunması gerektiğini vurguladı. Arınç, "Siyasi istikrarı bozacak davranışlar, milletvekiline yakışmaz" dedi.

Arınç, AB hedefinde duraklamanın olduğu görüşlerinin doğruları içermediğini söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön