HABER

Yeni yıla "o da" sokakta girdi

Adana'da epilepsi hastası bir kişi, 2,5 bin TL kira parasını ödeyemeyince ev sahibi tarafından sokağa atıldı.

Yeni yıla "o da" sokakta girdi

ADANA (İHA) - Yeni yıla sokakta giren Namık Kemal Kineş, hasta olduğu için çalışamadığını ve perişan olduğunu söyledi.

Türkiye ve dünyada insanlar yeni yılı yeni umutlarla karşılarken Adana'da SSK'dan emekli epilepsi hastası Namık Kemal Kineş, (45) yeni yılı sokakta karşıladı.

Ev sahibi tarafından peşin istenen 2 bin 500 TL kira bedelini ödeyemeyen Kineş, kendini sokakta buldu. 5 yıl önce eşi Nigar Ongayoğlu'dan ayrılan ve biri kız iki çocuğu olan Kineş, ayrıldıktan sonra babası İbrahim Ethem Kineş'ten miras evde kalmaya başladı. Ancak ev daha sonra 2 kardeşi tarafından 38 bin TL'ye satıldı. Kardeşleri, Kineş'e sadece 3 bin TL verdi. Kineş ise bu parayı alarak Yurt Mahallesi'nden bir ev kiralayarak burada yaşamaya başladı. Bu yıl ise yine kira günü gelince ev sahibine ödeme yapamadı.

Eve sahibi, 2,5 bin TL tutarındaki kira bedelini peşin ödeyemeyen Kineş'i sokağa attı. Eşyalarını bir kamyonete yükleyen Kineş, yeni bir ev kiralayamadığı için yol kenarında kaldırıma eşyalarını indirdi. Yeni yılı sokakta karşılayan Kineş, epilepsi hastası olduğunu bu nedenle uzun süreli çalışamadığını söyledi. Kineş, "Yeni yıla yeni umutlarla girmek isterdim ancak sokakta üşüyerek girdim. Dün öğleden sonra kaldırıma geldim. Buraya bir sedir atarak yeni yıla battaniyelerin altında girdim. Çok üşüdüm ama gidecek bir yerim yoktu. Beni gece 3'e kadar oğlum yalnız bırakmadı. Ancak o da üşüdüğü için onu annesini yanına gönderdim. Ben soğukta titreyerek sokakta sabahladım. Çok üşüdüm ama başka çarem yok" dedi

Kendisini en çok üzen şeyin kardeşleri tarafından kandırılması olduğunu, onlar yüzünden sokakta kaldığını ileri süren Kineş, "Baba yadigarı evi satmasalardı bugün ben sokakta olmayacaktım. Üstelik sattıktan sonra bana hakkım olan parayı da vermediler. Benim sokakta olmamın tek sebebi kardeşlerimdir" diye konuştu.

Valilikten yardım istediğini ve onların da 200 TL maddi yardımda bulunduğunu belirten Kineş, "600 TL emekli maaşı alıyorum ama kirayı peşin istedikleri için ödeyemiyorum. Üstelik geçmişte kira ödemek için kredi çektiğim için maaşımın yarısı kredi borcuna kesiliyor. Ne olur bana yardım edin. 1 odalı bir eve bile razıyım" diye konuştu.

Ethem Kineş yeni yılla birlikte umutlarının da tükendiğini, her yıl hayatının daha kötüye gittiğini söyleyerek gözyaşlarına boğuldu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön