HABER

Yeni yılda eksi 10 derece de havuzda girdiler

Erzincan'da yamaç paraşütü sporu yapan gençler, gece paraşütle uçtuktan sonra yeni yıla hava sıcaklığının eksi 10 derece olmasına rağmen kaplıcada girdiler.

Yeni yılda eksi 10 derece de havuzda girdiler

ERZİNCAN (İHA) -Erzincan Belediyesi bünyesinde yamaç paraşütü sporu yapan Erzincanlı gençler 2009'un son saatlerinde gece olmasına rağmen yamaç paraşütü ile uçtu. Erzincan-Erzurum Karayolu üzerindeki 100 metre yüksekliğindeki Saztepe'den havalanan iki paraşütçü karanlık olmasına rağmen sorunsuz bir şekilde iniş gerçekleştirdi. Yaklaşık 10 dakika havada kalan iki paraşütçü gece uçmanın çok zevkli olduğunu söylediler.

Erzincanlı gençler saatler 00:00'a yaklaşırken Erzincan'a 15 kilometre uzaklıktaki Ekşisu Mevki'ndeki kaplıcalara girdiler. Hava sıcaklığının eksi 10 olduğu bölgede kaplıca suyuna giren gençler soğuk havada sıcak suyun keyfini çıkardılar. Saatler 00:00 olduğunda havuzun içinde 10'dan geri sayan gençler yeni yıla büyük bir sevinçle girdiler.

2009 yılının ülke genelinde büyük sıkıntılar içerisinde geçtiğini ifade eden Yamaç Paraşütü Eğitmeni Osman Yavuz, 2010'a farklı bir şekilde girmek ve sıkıntıları geride bırakmak için bu yolu tercih ettiklerini söyledi.

Geri Dön