HABER

Yeni yılı camdan eşyalarını fırlatarak kutladılar

İSTANBUL (İHA) - Şişli Kurtuluş Caddesi sakinleri, her yılbaşında olduğu gibi bu yıl da geleneği bozmayarak, yeni yılı evlerindeki bazı eşyaları camdan atarak karşıladı. Bu sırada yoldan geçen bir taksinin camına atılan bir bardağın isabet etmesi üzerine taksici, Kurtuluş Caddesi sakinlerinin ilginç geleneğine tepki gösterdi.

Adeta geleneksel hale gelen ilginç kutlama, bu sene de gerçekleştirildi. Yeni yıla dakikalar kala ellerindeki eşyalarla cama çıkan Kurtuluş Caddesi sakinleri, 2009'un ilk saniyelerinde ellerindeki cam eşyaları aşağı fırlattı. Daha sonra tencere ve tavaları birbirine vurarak ses çıkaran vatandaşlar, şampanya da patlattı. Vatandaşların büyük çoğunluğu, geleneksel hale getirdikleri bu ilginç kutlamanın sebebini bilmediklerini söyledi. Bazı vatandaşlar, "Bu gelenek haline geldi. Biz de onun için yapıyoruz"
diye konuştu. Yeni yılın iyi geçmesini dileyen vatandaşlar, doğalgaza zam gelmemesi temennisinde de bulundu.

Camlardan eşya fırlatılarak gerçekleştirilen ilginç kutlama, yoldan geçen araç sürücülerine zor anlar yaşattı. Cabbar Çelik'in kullandığı 34 THA 55 plakalı taksinin camına, atılan bir bardak isabet etti. Camında hasar meydana gelen Çelik, vatandaşlara tepki göstererek, "Böyle kutlama mı olur. Onlar eğleniyor diye biz zarar görüyoruz. Ben bu zararı kimden karşılayacağım" dedi. Bazı vatandaşlar da, bu kutlamanın tamamen çağ dışı olduğunu savunarak tepki gösterdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön