HABER

"Yeni yöntemler gerek"

VAN (İHA) - Gazi Üniversitesi Kırşehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Ünsal Ban, şirketlerin babadan kalma yöntemlerle yönetilemeyeceğini belirterek, "Kasanın başında oturmaktan şirket büyümez. Mutlaka yetki devri yapılmalıdır" dedi.

Van Ticaret Odası (VATBO) Başkanlığı ile Küçük ve Orta Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı Van Şubesi'nin ortaklaşa düzenledikleri 'Şirket Yönetiminde Profesyonellik ve Şirket Kültürü Oluşturma' semineri VATBO meclis toplantı salonunda başladı. Yarım gün süren semineri Gazi Üniversitesi Kırşehir Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yard. Doç. Dr. Ünsal Ban tarafında verildi. Konuları üç ana başlık altında anlatan Yard. Doç. Dr. Ban, babadan kalma yöntemlerle yönetilen şirketlerden aşırı disiplin, bürokrasi, hantallık ve yasaklar baş göstererek, klasik yönetim anlayışının doğmasına neden olduğunu söyledi.

Yard. Doç. Dr. Ban, yazar kasanın başında oturmakla şirketlerin büyümeyeceğini de belirterek, "Ülkenin temel sorunların da biride bu yönetim anlayışıdır. Yazar kasanın başında oturmakla şirket büyümez. Şirketler bir an önce aile şirketlerinde çıkartılarak, yetki devri yapılmalıdır. Yenilikçi bir yönetim anlayışını geliştirmeliyiz. Türkiye'de sürülerce küçük dükkanlar vardır. Bunların hiç birinde dünya markası olan ürünler yoktur. Çünkü sermayeyi birleştirmiyorlar. Küçük olsun benim olsun mantığı ile yönetiliyor. Halbuki bunların yerinde ortaklık oluşturmak gerekiyor" dedi.

Seminere çok sayıda Vanlı işadamı ve sanayici katıldı. Katılımcılara bir de katılım belgesi verileceği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön