HABER

Yenişehir Havaalanı'na seferler başlıyor

BURSA (İHA) - Bursa kamuoyunu uzun süredir meşgul eden havaalanı konusunda son nokta Ankara'da yapılan toplantıda koyuldu.

Ankara'daki toplantıya katılan Yenişehir Belediye Başkanı Bülent Hamdi Cingil, toplantının oldukça yararlı geçtiğini belirterek, "Toplantıya THY Genel Müdürü Temel Kotil, AK Parti Grupbaşkanvekili Faruk Çelik, Bursa Miletvekili Zafer Hıdıroğlu da katıldı. Yapılan 2 saatlik görüşmenin ardından 25 Mart'ta Yenişehir-Erzurum ve Yenişehir Trabzon seferlerinin konması kararlaştırıldı. Ayrıca Yenişehir Havaalanı'nın Bursa'nın havaalanı olduğu ve bunun gelişmesi için tüm Bursalılar'ın elini taşın altına koyması gerektiği görüşünde birleşildi" dedi.

Toplantıda bulunan Bursa Milletvekili Zafer Hıdıroğlu da, "THY Genel Müdürümüz ile 25 Mart'ta sefer başlaması için mutabık kaldık. Şimdi bizim de katılacağımız, THY Yönetim Kurulu ile yapılacak toplantıda detaylar görüşülecek. İnşallah Yenişehir Havaalanı bundan böyle çalışmaya başlayacaktır. Bundan da Yenişehirliler ekonomik ve sosyal anlamda faydalanacaktır. Yenişehir ve Bursa'ya hayırlı olsun" diye konuştu.

Ankara'da yapılan toplantıya TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Hasan Erdem, Erzurum Dernekleri Federasyonu Başkanı Ömer Ömeroğulları, Trabzon Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Kemal Bayraktar, Artvinliler Vakfı Başkanı Osman Çelik, Artvinliler Derneği Başkanı Ömer Fedai Ayık, Ağrılılar Derneği Başkanı Ömer Başaran, Giresun Dernekleri Başkanı Murat Toker, Kars-Ardahan-Iğdır Dernekleri Federasyonu Başkanı Dursun Karakoç, Rizeliler Derneği Başkanı Sebahattin Varlı, Erzincanlılar Derneği Başkanı Sedat Yalçın, Bayburt Derneği Başkanı Kamil Baykal, Gümüşhaneliler Derneği Başkanı Tahsin Kara, TÜRSAB Güney Marmara Bölgesel Yürütme Kurulu Genel Sekreteri Mehmet Akkuş, Yürütme Kurulu Sayman Üyesi İbrahim Cakalıoğlu, Bölge Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Kocaer ve Handan Amcaoğlu da katıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön