HABER

Yerden bulduğu 15 bin lirayı alıp yoluna devam etti

Ataşehir'de elektrikçiden çıkan Mehmet Ekinci cebindeki 15 bin lirayı düşürdü. Yoldan geçen bir kadın yerdeki parayı alarak uzaklaştı. Yaşananlar elektrikçinin güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 2 hafta önce Kayışdağı Caddesi'nde meydana geldi. Mehmet Ekinci, elektrikçiden alışveriş yaparak çıktıktan sonra cebindeki 15 bin lirayı kaldırımda düşürdü.

KAYITLARDA ORTAYA ÇIKTI

Dakikalar sonra yoldan geçen bir kadın yerdeki parayı fark ederek aldı. Parayı alan kadın önce sormak için elektrikçinin önüne gelip, ardından vazgeçerek uzaklaştı. Bir süre sonra parayı düşürdüğünü anlayan Ekinci, tekrar alışveriş yaptığı dükkana gelerek çalışanlara parasını sordu. Dükkan sahibiyle birlikte kamera kayıtlarını incelediklerinde parayı düşürdüğünü ve bir kadının parayı alıp uzaklaştığını gördü.

ŞİKAYETÇİ OLDU

Ekinci, çevrede kadını bulmaya çalıştıktan sonra polise giderek şikayetçi oldu. Elektrik dükkanında çalışan Burak Yapar, "Alışverişini yaptı. 'İşçilerin ödemesi var, yapıp geri geleceğim malzemeleri almaya' diye çıktı dükkândan. Dükkândan çıkarken parayı düşürmüş. Kısa süre sonra bir kadın yerdeki parayı alıyor. Bizim dükkâna doğru 1-2 adım atıyor. Parayı veriyim diye sonra geri dönüyor. Yandaki dükkâna yöneliyor, oraya da girmiyor, uzaklaşıyor" dedi.
Diğer çalışan Eray Dursun ise "Aracına giderken düşürmüş parayı. Kadın parayı alıyor, sonra gidiyor. Parayı getiren yok. Haram para" diye konuştu.

Mehmet Ekinci'nin parayı düşürmesi ve kadının para alıp uzaklaşması iş yerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi. (DHA)


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 27 yorum
Yani kadını burada hırsızlık yapmış gibi afişe etmeyin. Kim olsa alır zaten.. Millet aç
bunuda mesrulastırdın ya helal olsun. bu aç edebiyatını da bırakın artık .
Karakter bir şey var. Ama herkeste olmuyor tabi. Baksana başkasının parasını alıp gitmeyi normal karşılamış. O karakter denilen olguya oluşmuş kişi ya polisi arardı, ya zabitayı ya da esnafa sorardı. O karakter denen olguya sahip olsaydı böyle saçma yorum yapıp olayı normalleştirmezdi.
Karnı tok gözü aç olanları bu ülke hiç doyuramadı bıktık artık aç aç demenizden ulan birgün de şükredin kendimi bildim bileli hep ülke aç lafını duyuyorum ne hikmetse açlıktan öleni de hiç görmüyorum açım diyenlerin göbekleri bir metre ileride gidiyor
İnş sen de birgün değerli bir şeyi düşürür kaybedersinde aç dediğin birisi alır da vermez...
ha yerde senin olmayan bir parayı alıp cebine attın, ha temizlige gittigin evde buldugun 1 deste parayı cebine attin ne farki var acaba?
Her fırsatta siyasete dem vurmanızda ayrı bir olay o para hırsızlığı yapmış ise bilemiyoruz belki parayı emniyete teslim etti!! seninkisi itibar hırsızlığı olmuyormu açlık la ilgisi yok AHLAK meselesi
100 kişiden 99 kişisi yerdeki parayı alir zaten kimisi sahibini arar bulur kimisi cebine atar sınav işte bu
belli kim olduğu zaten
Geri Dön