Yerel seçim için seçmen mi taşındı? YSK'dan açıklama

YSK'dan yapılan son dakika açıklamasında "Beyan ettiği yerde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kaydı dondurulacak" ifadeleri yer aldı. YSK, 17 Ocak'a kadar gerçek yerleşim yerlerine kaydını aldırmayanların oy kullanamayacağını duyurdu.

Yerel seçim için seçmen mi taşındı? YSK'dan açıklama

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtlarının dondurulacağını ve bu durumda olan seçmenlerin askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklarını bildirdi.

YSK'dan yapılan açıklamada, "31 Mart 2019 tarihinde yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimine ilişkin bazı bölgelerde seçmen hareketinin olduğu ve bu hareketin muhtarlık seçimlerini etkilemeye yönelik olarak yapıldığı hakkında; basında haberler yer almakta olup, bazı ilçe seçim kurulu başkanlıkları ile siyasi partilerden de Başkanlığımıza bilgiler ulaşmaktadır. 4-17 Ocak 2019 tarihleri arasında muhtarlık bölgesi askı listeleri güncelleştirilmek üzere askıya çıkarılmıştır. Yapılan tahkikat sonucunda beyan edilen yerleşim yerinde oturmadığı belirlenen seçmenlerin kayıtları dondurulacak olup, bu durumda olan seçmenler askı süresi içinde gerçek yerleşim yerlerine kayıtlarını aldırmadıkları takdirde önceki yerleşim yerinde de oy kullanamayacaklardır. Bu nedenle; seçmenlerimizin gerçek yerleşim yerlerinde kayıtlı olmaları, oy kullanma yetkileri bakımından yasal zorunluluktur" denildi. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
Atı alan Üsküdar'ı geçmiştir
Bu oyun onaltı senedir oynanıyor.
Eee dün akşam akepe li bir kelle adresinde 60 kişinin olduğunu kabul etmiş. Sebep olarakta sosyal tesisleri kullanmayı öne sürmüştü.bir kısmının akraba olduğunu söyleyip diğerleri için kıvırmıştı. Bu adam dese ki evet bunlar burda oturuyor. Ysk ne yapacak akşam saatlerinde çat kapı eve mi gidecek.yemeyin lan bizi.ne mal olduğunuz geçen seçimde görüldü.
kesinlikle bu uygulama iktidarı tekrar seçtirmek için çıkarılmış bir uygulamadır.yazıklar olsun.ne yapsanız boş,bu sefer kesinlikle CHP alıcak.
@ademtoyan chp kazandığı yerleri görüyoruz hepsi pislik içinde.izmir en büyük örnek.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler