Yerel seçim öncesi AK Parti'den büyük hamle

Yerel seçim hazırlıklarına hız veren AK Parti'de bazı adaylar kısa zamanda açıklanacak.

Yerel seçim öncesi AK Parti'den büyük hamle

Parti kaynaklarından alınan bilgilere göre, 30 büyükşehir ve diğer il ve ilçe merkezleri olmak üzere 81 ilde anket çalışması yapan AK Parti mevcut başkanlarının performansını ölçtü.

Hangi ismi istersiniz sorusu?

Star'ın haberine göre, bir de anket çalışması hazırlayan parti teşkilatı, vatandaşa "Hangi başkanı görmek istiyorsunuz?" diye sordu. Alınan cevaplar ise aday belirlemede kriter kabul edilecek.

81 il ve tüm ilçe merkezlerinde anket çalışması yapan AK Parti, mevcut belediye başkanlarının performansını ve vatandaş tarafından ne derece kabullenildiğini ölçtü. Yapılan anket çalışmalarından çıkan sonuçların Başbakan Erdoğan'a sunulması bekleniyor. Düzenlenen anket çalışmasıyla ayrıca vatandaşa "Büyükşehir belediye başkanı, il belediye başkanı, ilçe belediye başkanı olarak kimi görmek istiyorsunuz?" soruları yöneltildi. Alınan cevaplar ise adayların belirlenmesinde önemli bir kriter olarak kabul edilecek. Mevcut belediye başkanlarının performansı ve vatandaşa yöneltilen sorular ışığında alınan netice ve Yerel Yönetimler Başkanlığı'nın çalışmaları sonrası elde edilen veriler Başbakan Erdoğan'a sunulacak.

Farklı analiz sistemi

MYK ve MKYK toplantılarının ardından Erdoğan'ın inceleyeceği raporlar sonrası ise hemen adayların belirlenmesi ve kamuoyuna açıklanması kısmına geçilecek. AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalar tek yönlü değil en az hata için farklı analizler şeklinde yapılıyor. Hangi adayın hangi şehre uygun olacağı konusunda da ciddi analizler yapan AK Parti'nin bazı illerden başlayarak adayların açıklanması işlemine geçeceği öğrenildi. Öte yandan,Ankara ve İstanbul için ismi geçen bazı bakanların üç dönem kuralından dolayı belediyelere kaydırılması söz konusu olabileceğinden kabinede de değişikliklere gidilmesi kaçınılmaz gözüküyor.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 75 yorum
tayyip baba işini bilir adam gibi adam
BU DÜNYADA DA GERÇEK DÜNYADA DA SİZDEN VE SİZE OY VERENLERDEN DAVACIYIM
NİYE DAVACISIN..ÜLKEYİ ÇAĞ ATLATTIKLARI..İÇİNMİ
SANANE ARKADAŞ SANAMI SORACAKLAR OY VERECEKLER
neden halka soruyon bebek katili kankana sorsaydın sana ne yapman gerekeni söylerdi nede olsa emrinden çıkmıyorsun herşey söyleyip te a dan z ye kadar yeriine getirdiğine göre
NEDEN HALKA SORUYON BEBEKE KATİLİ KANKANA SORSANA NE YAPMAN GEREKENİİ SANA SÖYLERDİ
BEN İSLAMIM VE TÜRKÜM İÇİNDE TÜRKLÜGÜN ÖNE ÇIKMADIGI HİÇ BİR PARTİYE OY VERMEM
Milli kahramanlarımıza demediğinizi bırakmadınız Tayyip bey, söz var iş bitirir, söz var baş yitirir.
birde ne kadar makarna'ya,kömür'e,beyaz eşya'ya ve çeyrek altın'a ihtiyacınız var diyede sormayı ihmal etmeyin.oyunu satacak,ve satan o kadar çok şerefsizin olduğu bir ülkede bu sorularıda sormak iktidarın görevi tabi ona göre tedbir almaları gerekir.
Akp seçmenleri için isim önemli değil. Tayyip bey kimi aday gösterirse koşulsuz şartsız zaten onu severler. Sorgulamak, araştırmak onlar için ağır şeyler..
iktidarı elinde tutmak için gösterdiği hassasiyeti keşke vatandaş yararına olabilecek işlerde de gösterse, keşke halktaki rahatsızlıklar konusunda da bu kadar dikkatli davransa. ama başkanlık ve koltuk davası daha sevimli ...
Merak ediyorum bu antisemitist başbakanın yahudilerden üstünlüğü ney?Allah yahudilere lanet etmiş.Bugün peygamber olsayda inanki senin karınada lanet edermiş Yüce Mevlam..
akape bitti bunu koyunlar bile biliyor.haydi türkiye akapeye bir şaplakta sen at:))))))
akp bitti ise favorini soylede bilelim dilinin altindakini olmazmı
performans değerlendirmesi kritierleri ne acaba nitelikli dolandırıcı, hırsız, dalavereci felan olabilir mi ?
evet haklısın o dediğin senin zamanında kaldı 2000lerdeyiz koçum
ÇALISAN ADAM HERYERDE BELLİ
neden tutuştunuzmuda halka soruyosunuz ali kıran baş kesendiniz ne oldu?
bence imam ve müftüleri çıkarın belediye başkanlığına o zaman 81 ili alırsınız
Bittiniz siz bittiniz çabanız boşuna
SİZ ÖNCE İNSANLAR NASIL GEÇİNİYOR O ANKETİ YAPTIRIN AKP GELSE NE OLUR CHP GELSE NE OLUR HIRSIZLIK TALAN DEVAM EDECEK BUNUN PARTİSİ YOK YALAKALARA LAFIM YOK KÖMÜR ALDI MAKARNA ALDI ONLAR ANLADILAR KİME DENİLMİŞ
bence istanbulda apo yu aday yapsınlar... kucağında zıplamaktan çok keyif alıyorlar. güneydoğu dan devlet komple çekildi. . .
Adıyaman'ı Necip Büyükaslandan kurtarın yeter artık. Yollar delik deşik. çöpler ortalığa saçılmış. Kendisi trilyon değil katrilyonluk Çöp şirketi personelinin maaşından kestiği paralarla iftar yemeği veriyor gerisin siz hesap edin. Ak Partiye yakışmıyor
Kim talan etmiş vatandaşın hakkını gasp etmiş ise hiç kafanı yorma bu kez iflasın eşiğine de gelmez...Bu kez Allah-u Teala beddularını aldığı onca insanın ahlarını boşa çıkarmaz Ölüm anını ve sonunu bekle ve gör!!..
İSTANBUL GAZİOSMANPAŞA DA ERHAN EROL OLURSA İNANIN CHP YE VERECEĞİM BİRİLERİNİN YAKINI DİYE HALA ADAY OLMAMASI LAZIM HATTA PARTİYE BİLE YAKLAŞTIRMAMAK LAZIM ASLINDA
m_yıldız2005 senin oyuna CHP'nin ihtiyacı yok CHP inanların partisi satılıkların hele hiç yeri yok bu partide.sana güle güle.
üç dönem kuralına takılanlardan biri de melih gökçek. bakalım gökçek'i kızağa çekebilecek yürek var mı?
Dinimi siyasi simge yapmayacak olanı,yetim hakkı yemiyecek olanı medyayı yandaşlaştırmayacak olanı, pkk ile pazarlık yapmayacak olanı,varolan yolların uzerine asvalt döküp yol yaptık diye artislik yapmayacak olanı,polisi karşısına dizip hesap sormayacak olanı,sacma sapan acılımlarla halkı uyutmiyacak olanı,benim vergimle suriyeli teröristlere maaş vermiyecek olanı........
ARKADAŞLAR 6200 İŞ GÜNÜM VAR 45 YASINDAYIM 2 EVLADIM VAR OKUYO ÇALIŞTIGIM FABRİKA İFLAS ETTİ YAŞIMDAN DOLYI İŞE ALMIYOLAR İ,NANINALLAH SAHİ ASGARİ ÜCRET CÖPCÜLÜGÜ KABÜL ETTİM ALMADILAR ÖZELLESEN TAŞARON ŞİKETLERDE YAS SINIRI 35 EMEKLİLİGİME 2 SENE VAR AKP Lİ ARKADASLARA SORUYORUM NE YAPİM AKIL VERİN HER SEYE 1 BAHANENİZ VAR
Ben AKP'ye oy verdim ve vereceğim ama, Medbur Bey'in sitemine katılıyorum. Emeklilikte yaş harici diğer şartları yerine getirene kolaylık getirilmeli. Vatandaşı zorla Demirel gibilerinin kucağına itilmemeli.
Bir insan Belediyeci ise aklınıza gelen hem iyi hem kötü her işin üstadı olmuş demektir.benim kanaatim ve izlenimim.
En dogrusunu yaparlar artık tayyip beyin hatırı için oy vermek yok bu kural genel secimlerde geçerli adam gibi aday olacak bizlerde oy verecez... Ama bendense iyidir mantıgı bitti... İki dönemdir Adaya degil partiye verdik onlarda memleketin içine etti... Bu dönem farklı Adıyaman için mevcut gitsin kim gelirse gelsin...
CHP ANKARAYI ALIR AMA ,İSTANBUL BİRAZ ZOR, AMA CHP VEYA MHP İSTANBULU ALIRSA ,AKP BİTER
temennin çok güzel benimde bir serçem var boğazında yarım kilo altın taşiyor olurmu olur
Adıyaman esnaf ve tüccarın belediye başkanlığı yapmasından çok çekti,Adıyamanın işin ehli dürüst ve dinamik bir başkana ihtiyacı var,Mühendis ve vizyon sahibi ABDURRAHMAN ÜNLÜ 'ye görev verilmesi durumunda Adıyamanın Güneydoğunun Yıldızı olacağına inanıyorum.
Bence Abdurrahman bey çok genç biraz daha Ak Parti içinde kalması kendisi için daha iyi olacağına inanıyorum
Abdurrahman ÜNLÜ kim?Adıyaman Kamuoyu ne kadar tanıyor?..Varsa yoksa Abdulkadir KIRMIZI eski saadetçi ama hizmet 10 numara....
ALLAH YOLUNUDA BAHTTINIDA AÇIK EYLESİN RECEP TAYYİP ERDOĞAN.
Adıyaman'ımız için yeni fisyon ve misyonlara sahip olan, Adıyaman'ımızı ileri seviyeye ulaştırabilecek kıvrak zekaya sahip gerekli ihtiyaçları fazlasıyla karşılayabilecek tek kişi ADBURRAHMAN ÜNLÜ'dür.
ALKIŞ.... MUHTEŞEM HAMLE...
bence istanbulda apo yu aday yapsınlar... kucağında zıplamaktan çok keyif alıyorlar. güneydoğu dan devlet komple çekildi... .
Niğde 'mizin birçok sokağında kaldırım yok. Bazı sokaklardaki kaldırımlardan bir adam zor yürüyebilir. Niğde'mizde sokak silüeti diye bir estetik asla yok.Halen 150 sene evvel yapılmış bazı evlerde oturanlar var .Tuvaletler dışarıda buralarda su şebekeleri yüzeye çok yakın ve her ay bir taraf patlar, şebeke suyu kirlenir. Niğde'yi televizyondan görenlerin Avrupa,ABD Kentlerinin görünümünde ve bizim mimarimiz estetik camilerin, konuk evlerinin ,hamamların da Avrupa kentlerine fark atacak yapılar olarak görülmesi lazım. Geniş kaldırımlar Niğde'ye çok kolay yapılabilir.Otopark sorunu bitirilmeli
bu kadar yolsuzluklardans onra bunlara oy verilirse yuh yani
kime hizmet ettiğin belli yoruma gerek yok
Admin yazdık yayınlamıyorsun:TOPUNUZU GÖRMEK İSTEMİYORUZ-ARTIK YETER
istediğiniz oysa vereyim ya yeterki siz susun,bangır bandır sokakta bağırmayın ve gözünüz doysun.bıktım artık ne günahımız var hem semirdiniz hem heryerde bangır bangır.iyi bişey oldumu hemen reklam nemalanma,kötü sonuçlarda arazisiniz.örneği çok.
hala daha akepeye oy verecek vatandaş varsa lanet olsun
Bu millet artık herhalde akıllanmıştır.11 senedir yalan söğlüyorsunuz.Hala size bir ders verilmesse neyaparsanız yapın bu millete haktır.İnsanlar inim,inim kıvranıyor.Günü dolan,senesi dolan insanlara aylardır yalan söğlüyorsunuz.İnsanlar mağdur.Düzgün vergi toplamadığınızdan insanları emekli edemiyorsunuz.Binlerce işveren gözünüze baka baka vergi kaçırıyor.Gerçek maaştan sigorta ödenmiyor.Asgeri ücret kadarı bankaya,geri kalan elden veriliyor.Binlerce insan sigortasız çalışıyor.Ondan sonra kaynak yok deyip günü dolan ve senesi dolanları emekli yapmıyorsunuz.Herşey gözünüzün önünde oluyor.
LİDERLERİN LİDERİ..BU SEÇİMLERİDE BÜYÜK FARKLA KAZANACAKSIN..SANA GÜVENİYORUZ..
hırsızların hırsızı bu şeçimide kazansın bakalım. yazın bir kenara: İstanbul.da beş parasız iski sayaç okuması ihalesini alan 2 kez üst üste tuketiciden 10.- ar tl sevhen fazla ücret alıp ihale şartname parasını yatıran firmadan ve buna göz yuman AKP.li belediye başkanından ve iligili bakandan dolayısıyla boşbakandan TAKSİM. meydanında halka açık hesap soracağız.
Allah yar ve Yardımcınız Olsun en az 20 oyum var hepsi AKP ' ye gidecek inşallah. Bir daha ALLAH bizi ağyarın eline düşürmez inşallah.
Ne yapsanız nafile. Güneydoğu' yu peşkeş çektikten sonra , onların partisi artık BDP .AKP devri kapandı.
Diğer Haberler