Yerel seçim öne alınacak mı? Erken yerel seçim ne zaman olacak?

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında 'Yerel seçimler öne alınacak mı?' sorusuna yanıt aradı. AK Parti’nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya ile konuşmasını aktaran Selvi, 'Şimdilik yerel seçimlerin erkene alınması gibi bir hazırlık görünmüyor' dedi.

Yerel seçim öne alınacak mı? Erken yerel seçim ne zaman olacak?

'Mart 2019 yerel seçimleri erkene mi alınacak, erken yerel seçim ne zaman yapılacak?' soruları gündemdeki sıcaklığını koruyor. Seçimlerin öne alınmasıyla ilgili olarak kulislerde de hareketlilik yaşanıyor.

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü 'Yerel seçimler öne alınacak mı?' başlıklı yazında AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'nın bu soruya verdiği yanıtı köşesine taşıdı.

"ŞU ANDA TAKVİM SIKIŞIK"

Kaya'nın “İklim şartları, bütçe ve denetim açısından normalde yerel seçimlerin ekim-kasım ayında olması lazım” dediğini aktaran Selvi, Kaya'nın 'Peki AK Parti’nin bu yönde bir çalışması var mı?' sorusuna ise şu yanıtı verdiğini aktardı:

“Şu anda takvim sıkışık. 18 Ağustos’ta kongremizi yapacağız. Eylül ayı içinde aday belirleme süreci başlayacak. 1398 belediye başkanı, 22 bin belediye meclis üyesi ve il genel meclisi üyeleri belirlenecek. En geç kasım ayında tamamlanması gerekiyor. Propaganda süreci 1 ay öne çekilebilir mi? O da şubata gelir. Bence bu durumda yerel seçimler zamanında yapılır”

Yazının tamamı için tıklayın

Okuyucu Yorumları 8 yorum
seçim seçim zamanında yapın ülke gündemini meşgul etmeyin söylentisi bile ekonomiye zarar.
AKP genel başkanı dahi "erken seçim söz konusu değil" dedikten iki gün sonra erken seçim kararı alındı. AKP milletvekili 'Şimdilik yerel seçimlerin erkene alınması gibi bir hazırlık görünmüyor' dediyse kesin erken seçim var. Ekonomi daha da dip yapmadan, zamlar tavan yapmadan seçim yaparak tek adam rejimini pekiştirmek isteyeceklerdir. CHP ve İyi Parti üzerinde oynanan algı ve oyunlar da bundandır.
MENFAAT, MENFAAT, MENFAAT, İŞLERİ GÜÇLERİ BU....
yok dediklerine göre kasımda seçim yapılır
SEÇİM DEMEK ŞU AN GÜÇ KAYBI DEMEKTİR. BIRAKALIM ZAMANI GELDİĞİNDE YAPILSIN YEREL SEÇİMLER. BAKINIZ 11 MİLYON EMEKLİYE MECCANEN 2 BİT TL VERİLDİ,ÖĞRETMENLERE POLİSLERE, HEMŞİRELERE 3600 EK GÖSTERGE HAKKI VERİLDİ, 800 BİN TAŞERON İŞÇİSİ KADROYA ALINDI, ERKEN SEÇİM ORTADA. MALESEF GÜÇ KAYBI YAŞANDI ŞU AN. BEYLER EL ALTINDAN TÜRKİYENİN ALEYHİNE ÇALIŞANLARDAN HABERDARIM ŞU AN. TÜM CEMEATLER YENİDEN DİZAYN EDİLMELİ TÜRKİYEDE.SİVİL TOPLUM KURULUŞLARIDA AYNI ŞEKİLDE.SON SÖZ BELEDİYE SEÇİMLERİ ZAMANI GELİNCE YAPILMALIDIR.İSRAİL GERÇEKTEN TERÖRİST DEVLETTİR UNUTMAYALIM.
memleket babanızın çiftliği,hertürlü hile hurdaya rağmen,devletin araç gereçlerini kullandınız,milletin parasıyla satınalınan yandaş medyanın 7/24 yandaş,yağcı yayınına rağmen netice hezimet,,türkiye ve islam alemi siz gidince huzura kavuşacak
yerel secimle de herseyi ele geçirelim ki her yaptığımız zamma icraata kimse gıkını çıkaramasın
bukadar seçim ülkeye zarar. söylentisi bile doları yukarı çekiyor. bunlara koltukda yetmiyor. oturun oturduğunuz yerde önce milletin gündemine bakın. çocuk tacizleri, kaçırmalar, tecavüzler şuan ülkenin gündemi. millet çözüm bekliyor. kendi bölgesinde vekil seçilenler mecliste yöresel ürünlerini getirip yemekle meşgul. sizin gündeminiz nedir allah aşkına. kendi adıma bundan sonra kimseye oy yok. yaşanır bir ülke olanakadar oy yok.
Diğer Haberler