HABER

"Yerel seçimler gündemde değil"

HATAY (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, parti gündemlerinde yerel seçimlerin öne alınmasının olmadığını söyledi.

AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Antakya'da düzenlediği basın toplantısında, parti gündemlerinde yerel seçimlerin tarihini öne çekmek gibi bir düşünceleri olmadığını belirtti.

Türkiye'nin şaha kalkması gereken bir dönemde bazı lüzumsuz konuların gündeme getirilmek istendiğini ifade eden Sadullah Ergin, "Biz Meclis'te Türkiye'nin önemli konularına öncelik tanınmasını amaçlıyoruz. Türkiye'nin öncelikli konularından birisi ekonomik sıkıntıları yenmek için çalışmaların yapılmasıdır. Millet hep Ankara'ya bakıyor. Bazı tedbirleri öncelikle kendimizden almayı planlıyoruz ve gerçekleştiriyoruz. Elimizi taşın altına koyuyoruz" diye konuştu. Devletin yıllardan beri vatandaşından tasarruf istediğini kaydeden Sadullah Ergin, "Ankara'da başlatılan tasarruflar toplumun bu seferberliğe katılması için büyük bir moraldir. şu anda yerel seçimlerin öne alınması gündemde değil. Yerel Yönetimler Yasası'na önem veriyoruz. Bu konuyu öncelikle gündemimize almak için çalışmalar yapıyoruz" açıklamasında bulundu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön