HABER

Yeryüzü Doktorları'ndan kurban organizasyonu

Yeryüzü Doktorları Genel Müdürü Ali Doğan: - "13 yıldır büyük bir özen ve titizlikle kurban organizasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da özellikle beslenme yetersizliğinin yaşandığı ve sağlık yardımı faaliyetlerimizi yürüttüğümüz bölgelerde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz"

İSTANBUL (AA) - Yeryüzü Doktorları Genel Müdürü Ali Doğan, 13 yıldır büyük bir özen ve titizlikle kurban organizasyonlarını gerçekleştirdiklerin belirterek, bu yıl da özellikle beslenme yetersizliğinin yaşandığı ve sağlık yardımı faaliyetlerinin yürütüldüğü bölgelerde çalışma yapacaklarını kaydetti.

Doğan yaptığı yazılı açıklamada, sağlık hizmeti verdikleri ülkelere gittiklerinde sundukları tedavilerin kalıcı olabilmesi için kişilerin yeterli beslenme ile de desteklenmesi gerektiğini aktardı.

Özellikle çocuklarda ve annelerde yetersiz beslenmenin olumsuz sonuçlara yol açtığına dikkati çeken Doğan, "Bu yılki kurban hisse bedelimiz 540 liradır. Tüm bağışçılarımız kurban bağışları için telefon ile ve online bağış kanallarımızdan bizlere ulaşabilirler. 13 yıldır büyük bir özen ve titizlikle kurban organizasyonlarımızı gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da özellikle beslenme yetersizliğinin yaşandığı ve sağlık yardımı faaliyetlerimizi yürüttüğümüz bölgelerde çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." değerlendirmelerinde bulundu.

-"Kurban Olsun Sağlık Olsun"

Yeryüzü Doktorları dünyanın birçok ülkesinde, açlık sınırında yaşayan insanların da sevdikleriyle beraber bayram sevinci yaşaması için bu yıl da "Kurban Olsun Sağlık Olsun" sloganıyla kurban organizasyonu düzenliyor.

Gelişmiş ülkelerde kişi başına düşen yıllık ortalama et tüketimi 120 kilograma kadar ulaşırken bu rakam düşük gelir seviyesindeki ülkelerde 4 kilograma kadar düşebiliyor.

Yetersiz et tüketimi protein ve B12 eksikliğinden kaynaklanan birçok hastalığa sebebiyet veriyor. Yeryüzü Doktorları koruyucu sağlık projeleri kapsamında yetersiz beslenmenin sağlık üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için 2005'ten bu yana kurban organizasyonları gerçekleştiriyor.

Bu doğrultuda bu yıl da harekete geçen Yeryüzü Doktorları Kenya, Çad, Nijer, Uganda, Somali, Tanzanya, Sudan, Bangladeş, Afganistan, Yemen, Suriye ve Gazze'de kurban organizasyonları düzenleyecek.

Organizasyonların gerçekleşeceği birkaç ülkeye gönüllü doktorlar da götürecek olan Yeryüzü Doktorları, kurban bağışlarını ihtiyacı olanlara ulaştırırken aynı zamanda gönüllü sağlık ekipleri ile muayene ve tedavilerde de bulunacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön