Yiğit Bulut kimdir?

Yiğit Bulut kimdir?

1972 Keşan, Edirne doğumlu olan Yiğit Bulut, finans analisti, köşe yazarı ve sunucudur. Galatasaray Lisesi ve Bilkent Üniversitesi bankacılık ve finans bölümü mezunu olan Bulut, yüksek lisansını Sorbonne Üniversitesi’nde yapmıştır. Şule Zeybek ile evlenmiş ancak 2010 yılında boşanmıştır. Kanal 6, Kanal E, CNN Türk kanallarında ekonomi yorumculuğu yapmış ayrıca Radikal, Vatan ve Referans gazetelerinde yine ekonomi ile ilgili köşe yazarlığı yapmıştır. 2010 yılında Habertürk TV genel yayın yönetmenliğine getirilmiş, bu görevine 2012 yılında son verilmiştir. Bununla beraber Gazete Habertürk’teki köşe yazarlığı da sona ermiştir. Bir süre sonra Star Medya Grubu ile anlaştı ve 24 kanalının genel yayın yönetmenliğine getirildi. Ayrıca Star gazetesinde yazmaya başladı. 2013 yılının temmuz ayında başbakanlık başdanışmanı olarak atandı. 30 Ağustos 2014'te ise yeni bir kararname ile cumhurbaşkanlığı ekonomiden sorumlu başdanışmanlığına atandı.

Yiğit Bulut Haberleri

'Yiğit Bulut 200 bin liraya yakın maaş alıyor' iddiasına cevap verdi!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut bugün katıldığı canlı yayında ekonomiye dair değerlendirmelerde bulundu. Maaşının 200 bin lirayı bulduğuna ilişkin iddialara da yanıt veren Bulut, ' İspatlayamayanlar şerefleriyle imtihan edilirler' dedi.

Finans 02-04-2021 15:05

Yiğit Bulut'tan döviz açıklaması: Vatandaş 11 milyarlık döviz sattı

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut yaptığı açıklamada, vatandaşın 11 milyar dolarlık döviz satışı yaptığını söyleyerek, vatandaşın Merkez Bankası'na, "Türkiye'ye çok saldırıyorlar, siz bir durun kenarda biz bu işi hallederiz" dediğini belirtti.

Finans 02-04-2021 12:26

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Bulut'tan dolarizasyon açıklaması!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut piyasalardaki durumu değerlendirdi, "Pazartesi günü dolarizasyonun kabuğu çatladı. Çatlak büyüyor ve ters dolarizasyonla karşı karşıyayız. Önümüzdeki dönemde ters dolarizasyonun devam edeceğini ve hızlanacağını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Finans 29-03-2021 11:40

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut'tan dolar/TL kuru hakkında açıklama!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, canlı yayınında açıklamalarda bulundu.

Finans 26-03-2021 11:31

Yiğit Bulut'tan son dakika Merkez Bankası açıklaması!

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yiğit Bulut, piyasalarda yaşanan dalgalanmalarla ilgili olarak "Çok ciddi spekülasyon yapılıyor" dedi.

Finans 23-03-2021 11:20