HABER

Yıldırım: Çok konuşup az ödüyoruz

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Daha çok konuşup daha az ödemeye başladık” dedi.

Cep telefonu görüşme ücretlerinin her yıl zam görmesi gerekirken, tam tersine birkaç yıl öncesine göre daha ucuz hale geldiğini belirten Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, "Daha çok konuşup daha az ödemeye başladık” ifadesini kullandı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu'nun (BTK), 1 Temmuz itibariyle cep telefonu operatörleri arasındaki arabağlantı ücretlerinde yüzde 20 indirime gittiğini anımsattı.

Son indirimle birlikte arabağlantı ücretlerinde yaptıkları indirimin yüzde 84'e ulaştığını vurgulayan Yıldırım, indirimlerin vatandaşların aynı ücret karşılığında daha fazla konuşmasını sağladığına dikkati çekti.

Cep telefonu görüşme ücretlerinin her yıl zam görmesi gerekirken, tam tersine birkaç yıl öncesine göre daha ucuz hale geldiğini belirten Bakan Yıldırım, "Daha çok konuşup daha az ödemeye başladık” ifadesini kullandı.

'HAT SAYISI DÜŞTÜ'
Bakan Yıldırım, arabağlantı ücretlerindeki 1 Temmuz itibariyle yapılan son indirimin de mobil operatörlerin görüşme ücretlerini tekrar revize etmesine neden olacağının altını çizerek, şöyle konuştu:

"İnanıyorum ki en son yaptığımız indirim de vatandaşlarımız aynı ücreti ödeyerek çok daha fazla konuşmasına imkan sağlayacak. Arabağlantı ücretlerindeki indirimlerle İşletmecilerimiz, diğer işletmecilere doğru olan aramalarını daha düşük ücretten sunabilir hale geldi.

Açıkçası bu indirimler sayesinde her yöne tarifeler de çok uygun fiyatlara verilmeye başladı. İndirimler sayesinde her yöne tarifeler artarken, 2 ya da 3 hatta sahip olan vatandaşlarımızın sayısı da önemli oranda düştü."

'AVRUPA’NIN EN AZ FATURA ÖDEYEN ÜLKELERİNDEN BİRİYİZ'
Bakan Yıldırım, yapılan indirimler sonrasında Türkiye’de arabağlantı ücretlerinin AB ülkelerinin neredeyse yarı fiyatına indiğine dikkat çekerek, “AB ülkelerin
de arabağlantı ücretlerinin ortalaması 1,90 avro sent/dakika iken Türkiye’de arabağlantı ücretlerinin ortalaması 1,12 avro sent/dakika.

Bu nedenle de ülkemizde mobil görüşmeler AB ülkelerine göre çok daha ucuz yapılabiliyor. Bunun sonucunda da kişi başı aylık ortalama konuşma süresi olarak Türkiye, Avrupa’da ilk sıraya çıkmasına karşın; vatandaşlarımızın ödediği fatura ortalaması ise Avrupa’da son sıralarda” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
ALLAH'DAN KORK EY BAKAN!!! DÜNYANIN EN KAZIK FATURALARINI ÖDÜYORUZ...BU SÖMÜRÜYE SİZDE ORTAK OLUĞUNUZ İÇİN SES ÇIKARTMIYORSUNUZ...UMREYİ GİTTİĞİMDE SUUDİARABİSTAN 'DA 100 KONTÖR KART 25 TL SATILIYORDU..YUH YANİ...
Geri Dön