HABER

Yıldırım: Türkiye tedbirlerini alıyor

İstanbul - Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Türkiye'nin krize ilişkin olarak, tedbirlerini aldığını ve bundan kimsenin endişesi olmaması gerektiğini belirterek, "Bundan sonraki tedbirler, biraz daha somut halde, zannediyorum önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde tamamen işlerlik kazanmış olacak" dedi.

Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından düzenlenen toplantıda konuşan Yıldırım, soruları da yanıtladı.

Yıldırım, krizin hasarlarını atlatmanın birinci öncelik olarak görülmesi ve bu yönde birlikte çalışmaya devam etmek gerektiğinin altını çizerek, şöyle devam etti:

"Esasen ekonomi yönetimindeki arkadaşlarımız hakikaten çok ciddi çalışmalar yapıyorlar. Bunun bir takvimle ilgili sorunu var. Bunu da önümüzdeki günlerde aşacağımızı düşünüyorum. Türkiye, tedbirlerini alıyor. Ondan kimsenin endişesi olmasın. Mekanizmaları kuruldu, işlerliği var ve bundan sonraki tedbirler, biraz daha somut halde, zannediyorum önümüzdeki 2-3 hafta içerisinde tamamen işlerlik kazanmış olacak."

Yıldırım, bu sene havaalanlarına yapacakları özkaynakla yatırım miktarının 300 milyon TL olduğunu belirterek, "Hiçbir azalma yok, yüzde 11 de artma var" dedi.

Raylı sistemin, yapımı en fazla zaman alan ve en zor sistem olduğuna işaret eden Yıldırım, şöyle devam etti:

"Raylı sistemde İstanbul, 100 yıl geç kalmıştır. Tünel-Karaköy hattından (1904 yapılışı) sonra yan gelip yatmışız. Bir daha 1990'lı yılların başında tekrar raylı sistem aklımıza gelmiş. Şimdi de yapmaya çalışıyoruz ama çok geç kaldık. Bu en az 15 yıl daha gündemimizde olacak ve İstanbul'da trafiği rahatlatacak raylı sistem Marmaray'dır."

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön