Yıldız Dağı Snowboard yarışmasına ev sahipliği yapacak

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Snowboard yarışmalarına ev sahipliği yapacak.Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından 6-7-8 Şubat tarihinde düzenlenecek olan ’Snowboard Paralel Slalom (PSL) Yarışması’ Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde yapılacak.

Yıldız Dağı Snowboard yarışmasına ev sahipliği yapacak

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Snowboard yarışmalarına ev sahipliği yapacak.
Türkiye Kayak Federasyonu Başkanlığı tarafından 6-7-8 Şubat tarihinde düzenlenecek olan ’Snowboard Paralel Slalom (PSL) Yarışması’ Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde yapılacak. Yarışmaya katılacak olan sporcular, antrenörler ve yarışları yönetecek olan hakemler Yıldız’da ağırlanacak.
Tesislerin kalitesiyle yarışmalara ev sahipliği yapmak için hazır olduğunu söyleyen ve Türkiye’nin, en ekonomik, en güvenilir ve en genç kayak merkezi olduğuna da vurgu yapan Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun,"Yıldız, ara tatilde hem ilimizden hem de çevre illerden gelen kayak severler tarafından yoğun ilgi görüyor. Otelimizde doluluk seviyesi yüzde 100 ve ilave yataklarla hizmet veriyoruz. Diğer yandan kayak federasyonu tarafından düzenlenecek olan yarışmalar için ekibimiz büyük bir özveriyle çalışmasını sürdürüyor. Pistlerin kalitesi ve genel durumu oldukça iyi. Birçok yarışa ev sahipliği yapabilecek durumdayız. Yarışma için ilimize gelecek olan sporcuları ve teknik ekibi ağırlamaktan büyük gurur duyacağız." dedi.
Yıldız Dağı’nın bölgede cazibe merkezi haline geldiğini söyleyen Altun,"Sivas’a gelen sporcular sadece kayak merkezine gelip gitmeyecek. Şehrimizin turizmine de katkıda bulunacak. Yarışların dışında Sivas’ı da gezme fırsatı bulacak ve ilimizin tarihi ve kültürel yönlerini tanıyacak." ifadelerini kullandı.
Yıldız, daha önce ulusal yarışmaların yanı sıra Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi ve Cumhuriyet Üniversitesi tarafından düzenlenen ve geleneksel hale gelen yarışmalara da ev sahipliği yapıyor.

Yıldız Dağı Snowboard yarışmasına ev sahipliği yapacak

Yıldız Dağı Snowboard yarışmasına ev sahipliği yapacak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler