Yıldız Tilbe'den Ayasofya paylaşımı: Allah devletimize, milletimize zeval vermesin

Şarkıcı Yıldız Tilbe'nin sosyal medya hesabından Ayasofya'ya ilişkin yaptığı paylaşım büyük beğeni topladı. Yıldız Tilbe paylaşımında, "Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Fatih Sultan Mehmet'in ruhu huzura ermiştir" dedi. Yıldız Tilbe'nin Twitter'dan paylaştığı Ayasofya mesajları on binlerce retweet ve beğeni aldı.

Yıldız Tilbe'den Ayasofya paylaşımı: Allah devletimize, milletimize zeval vermesin

Danıştay 10. Dairesi'nin kararı sonrası Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararıyla Ayasofya yeniden ibadete açıldı. Ünlü şarkıcı Yıldız Tilbe, kişisel Twitter hesabı üzerinden Ayasofya ile ilgili paylaşımda bulundu.

"ALLAH DEVLETİMİZE MİLLETİMİZE ZEVAL VERMESİN"

Yıldız Tilbe paylaşımında, "Ayasofya açıldı. Teşekkür ederiz. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Fatih Sultan Mehmet'in ruhu huzura ermiştir. Allah'ın sonsuz rahmeti bütün Osmanlı hükümdarlarının üzerine olsun. Hepsine aşığım" ifadelerini kullandı.

"HAK YERİNİ BULDU"

Fatih Sultan Mehmet'in bıraktığı şahsi vakıf mirasının tekrar sahibine kavuştuğunu söyleyen Tilbe, "Mal sahibine döndü, hak yerini buldu. Ayasofya Bizans'ta iken, Allah'ın evi olan ibadethane idi. Bizans yıkılınca Fatih orayı yine Allah'ın evi olan ibadethane olarak devam ettirdi. Ayasofya ibadethanedir her dinde, bizde camidir." ifadelerini kullandı.

yıldız

yıldız2

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 36 yorum
Ahmakca bir yorum.. Sultan Ahmet yillardir dolmuyor Sultan Fatih’in ruhu buna ne yapsin?!!? Yalakalik yapmak icin yapilmis bir yorum ve dunya duzenini bilmeyen cahilce bir yaklasim! Soydas din kardeslerimiz bakalim Yunanistan’da Bulgaristan’da ibadet edecek camiiyi simdi nasil bulacak bu karardan sonra; adamlar catir catir kapayacaklar camiileri sonra cikip eyyyy Turkiye ic isimize karisma diyecekler! Yunan aciklamasi agir ama gercekci; medeni dunyayi provoke ediyoruz ama zararli cikacagiz hatta devaluasyona kadar gidebilir bu is gorduk daha once de papazi
bu karıyı cok seviyom gercekten harika ❤❤❤❤
aferin sana ya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler