YKS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Başkanı'ndan son dakika YKS açıklaması

YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? Dün yapılan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve bugün gerçekleşen Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Dil Yeterlilik Testi'nin (YDT) tamamlanmasının ardından, üniversite hayali kuran gençler bu soruya yanıt arayacak. Binlerce öğrenci aynı zamanda YSK 2018 sınavın soru ve cevaplarının yayınlanıp yayınlanmadığını merak ederken, ÖSYM Başkanı'ndan da açıklama geldi. Peki YKS sonuçları ne zaman açıklanacak? YKS 2018 TYT, AYT ve YDT soruları ve cevapları yayınlandı mı?

YKS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM Başkanı'ndan son dakika YKS açıklaması

YKS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? Yüksek Öğretim Sınavı (YKS), dün yapılan Temel Yeterlilik Testi (TYT) ve bugün gerçekeleşen Alan Yeterlilik Testi (AYT) ve Dil Yeterlilik Testi'nin (YDT) tamamlanmasıyla sona eriyor. Sınavların bitmesiyle onbinlerce aday sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlenirken, YKS 2018 TYT, AYT ve YDT soruları ve cevapları yayınlandı mı? sorusuna yanıt aramaya başladı.

ÖSYM BAŞKANI'NDAN YKS AÇIKLAMASI

TYT oturumuna 2 milyon 381 bin 784 adayın, bugünkü AYT oturumuna ise 2 milyon 19 bin 853 adayın başvurduğunu belirten Özer, "Bu sınav, şu ana kadar lojistik olarak ÖSYM’nin tarihinde bir hafta sonunda gerçekleştirdiği en büyük sınav organizasyonuydu. Her iki oturum da tüm sınav merkezlerimizde sorunsuz bir şekilde tamamlandı. Böyle bir sınavı tüm paydaşlarımızla birlikte başarılı bir şekilde tamamlamış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Sınav sonuçlarının tüm öğrencilerimize ve değerli ailelerine hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

YKS SORU VE CEVAPLAR NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Sonuçlar açıklanmadan önce hayati bir öneme sahip olan YKS soru ve cevaplar için ÖSYM'den duyuru bugün geldi. ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre sınav sorularının tamamına akşam saatlerinde ulaşılabilme imkanı sağlanacak. Öte yandan ÖSYM Başkanı Özer de "YKS'nin tüm oturumlarının soru kitapçıklarını ve cevap anahtarlarının bu akşam ÖSYM web sitesinden yayımlanacağını" söyledi.

YKS 2018 SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM'nn yayımladığı sınav takvimine göre, 2018 YKS'nn açıklanacağı tarih belli oldu. Buna göre 2018 YKS sonuçları 31 Temmuz 2018 tarihinde adayların erişimine sunulacak. Sonuçlar, ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ internet adresi üzerinden açıklanacak.

Okuyucu Yorumları 5 yorum
Mahmu Özer adamdır, gerisi yalandır. Bizzat tanıyorum kendisini, gerçekten çocuklar güvensin ÖSYM’ye.
maasımı kestiler zaten devamlı vergi dilimine girdin diye kesip duruyorlarmeb müdüleri için gerek. yani sınav yok ortada bir hile diğer adıyla dolandırıcılık var beğenmediklerini deha olsa okula yaklstırmıyorlar nanmayn sınav dbirincilerine koyun tlaırken beyefendi çalışmışta okumuş birinci olmuş yalan o çocuk adını kdlarken zorlanan fakirimin oğlu onuda alet ediyorlar . kendileri bendeb izin almadantest yapıp süper zeka dedikleri oğlum ve ben onlarla meb devlet işbirliği yapmadım diye çcuklarıma saldırıldı bana ayrı ben okumayım diye cocuklarım alındı. bnden çocuklarımı alıp biz okutalım bize
BENİM SÜPER DEYİP BENDEN İZİN ALMADAN EST EDİP FİŞLEDİKLERİ ÇOCUK BUNLARIN ARKALISI KADAR OLAIYOR ŞURAYA ÇARPIP TOPLAYIP OURACAĞI ÇOCUK BİR NO LAIYOR BİR PUAN ALIYOR GÖRME.SINAVLARDA BELİRLEDİKLERİ İYI PUAN ALIYOR YOKSA MEB SİZİN DEĞİL ASIL ADI ONLARDA GİZLİ KALANLARIN DERDİNDE ONLAR MEBEN DEVLEEN FARKETTİRMEDEN ÖEYE GİDERLER DİYE DENEİM ALINDA UTMAK İÇİN UĞRAŞIYOR BUNLARIN FİŞLENMİŞLERİ KEBNDİLERİYLE ÇALIŞMADIKTAN SONRA HİÇ BİR ZAMAN RAHA BIRAKMAZLAR BIRAKMASINLAR HALKTA BİLSİN BENDE ONLARI RAHAT BIRAKMICAM AHİMEDE GİDECEM BİR MİLLELEREDE İKİ ELİM İKİYAKADA
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler