HABER

YKS 2020 sonuçları açıklandı! (ÖSYM YKS sonuçları sorgulama sayfası)

YKS 2020 sonuçları açıklandı! (ÖSYM YKS sonuçları sorgulama sayfası)

Son dakika haberine göre milyonlarca öğrencinin beklediği YKS 2020 sonuçları açıklandı. YKS sonuçları, ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden erişime açıldı. Öğrenciler, TC Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile sonuçlarını görüntüleyebilecek. Tercihler 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

YKS sonuçları 27 Temmuz Pazartesi günü saat 07.30 itibariyle açıklandı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, YKS sınav sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "27-28 Haziran 2020 tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS) sonuçları sonuc.osym.gov.tr adresimizden açıklanmıştır. Tercihler, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Sonuçların tüm adaylarımıza ve ailelerine hayırlı olmasını dilerim" ifadelerini kullandı.

YKS SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

osym baskanı

TYT'DE 5 BİRİNCİ

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın TYT oturumunda Ankara, Antalya, Aydın, Çorum, Nevşehir'den 5 aday birinciliği paylaştı.

AYT'DE BİRİNCİLER 4 FARKLI İLDEN

YKS'nin AYT oturumunda birinci, sözelde İzmir, eşit ağırlıkta Osmaniye, sayısalda İstanbul, İzmir ve Malatya'dan çıktı.

YKS'nin YDT oturumunda ise 4 aday İstanbul'dan, 1 aday da Niğde'den birinciliği paylaştı.

YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

YKS tercihleri 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak.

Adaylar, YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzuna tercih süresi içinde ÖSYM’nin //www.osym.gov.tr internet adresinden erişebilecek.

Adaylar tercihlerini, T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile tercih süresi içinde ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden bireysel olarak yapacaklar ve tercihlerini, internet üzerinden elektronik ortamda göndererek tercih bildirimini tamamlayacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 13 yorum
BOŞ VERİN OKUYUP NE YAPCAKSINIZ BİZ SİYASAL KAMU YÖNETİMİ BİTİRDİK TE NE OLDUU OKUMAYIN BU MİLLETE OKUMUŞ İNSAN A GEREK YOK OKUSANZDA OKUMASANIZDA BU ÜLKEDE İŞ BULAMIYORSUNUZ İLK 5000 GİRİYORSANIZ BİRDE TIP OKUDUYSANIZ İŞ BULURSUNUZ YOKSA GERİSİ BOŞ GİDİN KAYNAK TORNA ÖĞRENİN
itfaiyecilik mezunuyum 5 senedir atama bekliyorum. belediyede dayımız yok işe giremiyoruz torna işini öğrendim iyi paralar kazanıyorum memurluk kursağımızda kaldı ama olsun bir kapı kapansada diğer kapı aralanıyor ümidinizi yitirmeyin arkadaşlar
geçememişim barajı :(
Sistem o kadar kötü ki gençler hiç istemedikleri bölümleri seçmek ve okumak zorunda kalıyor sırf üniversite oku baskısından dolayı ve okulu bitirseler bile bi işe girebileceklerinin hiç garantisi yok ayrıca o kadar fazla üniversite açıldı ki kaliteli eğitim ortadan kalktı. Aileler basıyor parayı gençler özel üniversite de okuyor ve atıyorum o kadar çok hukukçu doldu ki ülkede parayı basan bi şekilde hukukçu oluyor ve sende bu insanlardan hukuk bekliyorsun gerçekten kalite yerlerde
Geri Dön