HABER

YKS'de maske takmak zorunlu mu değil mi? YKS kılavuzu yayımlandı

ÖSYM, YKS'ye girecek adaylar için yaptığı açıklamada Yükseköğretim Kurumları Sınavı kılavuzunun güncellendiğini bildirdi. Sınava girecek öğrencilerin maske takıp takmayacağıyla ilgili dikkat çeken bir iddia gündeme geldi.

YKS'de maske takmak zorunlu mu değil mi? YKS kılavuzu yayımlandı

2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu güncellendi. ÖSYM'nin konuya ilişkin yaptığı duyuruda şu ifelere yer verildi:

"2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2020-YKS), Başkanlığımızca 27 - 28 Haziran 2020 tarihlerinde yapılacaktır. 2020 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) Kılavuzu, sınav tarihleri ve Yükseköğretim Kurulunun 2020-YKS'ye ilişkin aldığı kararlar doğrultusunda güncellenerek https://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanmıştır.

Adaylara ve kamuoyuna önemle duyurulur."

YKS'DE MASKE TAKMAK ZORUNLU DEĞİL Mİ?

Sınava girecek öğrencilerin maske takıp takmayacağıyla ilgili dikkat çeken bir iddia gündem geldi. Canlı yayında YKS kılavuzundaki maddeleri değerlendiren Haber Global TV'den Ozan Ulaş Caymaz; adayların sınav sırasında istedikleri takdirde maskelerini çıkartabileceklerini söyledi.

KILAVUZDA MASKE DETAYI

Kılavuzda maske ile sınava katılımla ilgili olarak, "Maske kullanan adaylar, Bina Sınav Sorumlusu Yardımcısı kontrolünde tercih ettikleri sınav merkezinde engelli salonlarında sınava alınacaklardır. Bu adaylardan maskesi metal parça içerenler ise, il merkezinde ÖSYM tarafından hazırlanacak her türlü kablolu-kablosuz iletişimi kesilmiş sınav salonlarında sınava alınacaklardır." ifadeleri yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Maskeli sınav mı olur. Bir insan 3 saat o maskeyle sıkıntı ve stresten yüzü gözü nemden ne hale gelir. Yapacağı soruları bile yapamaz hale gelir. Zaten sınavlarda bir hayli ara mesafe vardı, biraz daha açılır o kadar.
Bence Sınavın Eylül Ayında yapılması daha uygun olur.Nedenlere bakınca hava sıcak ,öğrenci arkadaşlar ,gözetmenler maske takmak zorunda kalacaklar ayrı bir stres sınıfta her hangi bir kişinin sınıfta gıcık olup öksürdüğünü düşünün veya hapşırdığını düşünün ÖĞRENCİNİN PSİKOLOJİSİYLE NE YAPACAĞINI BİLEMEZSİNİZ.EYLÜL AYINDA YAPILACAK SINAVLARDA İSE DÜNYA VE ÜLKEMİZDEKİ KORONA İLE İLGİLİ ELİMİZDE DAHA FAZLA VERİ OLUR AYRICA HAVALAR BİRAZ DAHA SERİN OLUR. TURİZM ETKİLENMEZ ÜNİVERSİTELERİMİZİN ÇALIŞMA TAKVİMLERİ EN AZINDAN BİRİNCİ DÖNEM İÇİN ESNEK OLABİLİR.HER ŞEY ÖĞRENCİLER İÇİN HAYIRLISI.
Geri Dön