YÖK, doktora bursu başvuru süresini 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzattı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), yurt içindeki devlet üniversitelerinde 22 tematik alanda verilecek doktora bursu için 1 Temmuz'da sona ermesi planlanan başvuru süresini 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzattı.

YÖK, doktora bursu başvuru süresini 3 Temmuz mesai bitimine kadar uzattı

YÖK'ün internet sitesinde "YÖK Doktora Bursu Pandemi Dönemi Özel Çağrısı"na ilişkin açıklama yapıldı.

Açıklamada, "Üniversitelerimiz ve aday öğrencilerden gelen talep üzerine '100/2000 YÖK Doktora Bursu Pandemi Dönemi Özel Çağrısı' 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemi başvuruları, 3 Temmuz Cuma günü mesai bitimine kadar uzatıldı." ifadelerine yer verildi.

Devlet yükseköğretim kurumları için 17 Haziran'da başlayan başvuru sürecinin 1 Temmuz'da sona ereceği duyurulmuştu.
Üniversiteler, "https://yoksis.yok.gov.tr/burslar" adresinden başvuru yapabilecek.

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
DENKLIK SORUNU Mezun oldugumuz universiteler taninirligi olan universitelerdir.Gitmeden once yök ten bu hususta teyit alarak gittik.Denkligimiz olmadigi icin binlerce yurddisi lisans mezunu mesleklerini icra edemiyor Devlet buyuklerimizin Halkimizin Bize Sahip cikmalarini istiyoruz !
Denklik sinavi olarak STS Adi altinda yapilan Tipta uzmanlik,Eczacilikta Uzmanlik,Diste Uzmanlik Sinavlarinin uygulanmasina Son verilmesi istiyoruz ADALET ISTIYORUZ
Denklik Sorunu 60 Bin Mağdur var. #StSsınavıKALKSIN Bizim tek istediğimiz, ünivertiseye kayıt olduğumuz tarihte yönetmelik neyse o uygulansın. Biz sadece STAJ ve FARK DERSİNİ bilerek gittik yurtdışında okumaya.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler