YÖK genel kurulu toplandı

ANKARA (İHA) - Yükseköğretim Genel Kurulu (YÖK), Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan başkanlığında toplandı.

YÖK binasında yapılan toplantıya 19 üye katılıyor. Üyelerden Prof. Dr. Enver Hasanoğlu bugün yapılan yürütme kurulu toplantısına katılmadı. Bugünkü toplantıda, daha önce boşalan iki yürütme kurulu üyeliği için de seçim yapılacak. Kurul üyeleri ayrıca komisyon raporlarını da görüşecek. YÖK tarafından 13 Mart'ta yapılan toplantıda oluşturulan YÖK Yürütme Kurulu'nda Prof. Dr. Mustafa İlhan ile Prof. Dr. Fikret Şenses istemedikleri halde seçildikleri gerekçesiyle istifa etmişti. Kurula, YÖK başkan ve başkanvekillerinin yanı sıra Cumhurbaşkanlığı, Bakanlar Kurulu ve Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) kontenjanından ikişer üye daha seçildi.

13 Mart'ta yapılan Genel Kurul'da, Cumhurbaşkanlığı kontenjanından Prof. Dr. Berrak Kurtuluş, Prof. Dr. Durmuş Günay, Bakanlar Kurulu kontenjanından Prof. Dr. Halis Ayhan, Prof. Dr. Yekta Saraç, yürütme kurulu üyesi olarak seçilmişti. ÜAK kontenjanındaki genel kurul üyeleri arasından aday çıkmadığı için bu kontenjana mensup bütün üyeler arasından yapılan seçimde Şenses 11, İlhan ise 9 oyla YÖK Yürütme Kurulu'na getirilmişti.

Prof. Dr. Şenses ve Prof. Dr. İlhan, 20 Mart'ta yapılan Genel Kurul'da Yürütme Kurulu'ndan istifalarını sundu. İlk toplantısını da 7 üye ile Çarşamba günü gerçekleştiren Yürütme Kurulu'nda, toplantıya istifa ettiğini açıklayan Prof. Dr. İlhan ile Prof. Dr. Şenses katılmamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler