HABER

YÖK’te devir teslim

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına atanan Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya’yı görevi Yusuf Ziya Özcan’dan teslim aldı.

YÖK Başkanlığı’nda yapılan devir teslim töreninde, YÖK Başkanlığındaki görev süresi bugün sona eren Özcan, görevi Çetinsaya’ya teslim etti.

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1985’te mezun olan Çetinsaya, aynı fakültede yüksek lisansını tamamladı. 1994’te University of Manchester Ortadoğu Araştırmaları Bölümü’nden doktora unvanını aldı. Hacettepe Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde araştırma görevlisi olarak çalıştı. Çetinsaya, 2001 yılında University of London, School of Oriental and African Studies, 2004’te Free University of Berlin, Institute for Turcology ve 2007-2008’te Woodrow Wilson International Center for Scholarsta misafir araştırmacı olarak çalıştı.

Amerika Ortadoğu Çalışmaları Cemiyeti (Middle East Studies Association of North America, MESA) 1994 Malcom H. Kerr Sosyal Bilimler Doktora Tez Ödülü Birinciliğini kazanan Çetinsaya, İngiltere Ortadoğu Çalışmaları Cemiyeti (British Society for Middle Eastern Studies, BRISMES) 1995 Leigh Douglas En İyi Doktora Tezi Ödülü’nü de kazandı.

Çalışma alanları arasında, Osmanlı ve Modern Türkiye Tarihi (19. ve 20. Yüzyıl), Ortadoğu Tarihi ve Siyaseti (19. ve 20. Yüzyıl) ve Türk Dış Politikası olan Çetinsayanın ulusal ve uluslararası birçok makale ve tebliğinin yanı sıra Ottoman Administration of Iraq, 1890-1908 adlı bir kitabı yayımlandı. Çetinsaya, 2008 yılından itibaren İstanbul Şehir Üniversitesi Rektörlüğü görevini yürütüyor.

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler