YÖK'ten yükseköğretimde yapısal değişiklik sinyali

YÖK Genel Kurulu, Kovid-19 ile mücadele tedbirleri kapsamında ilk kez video konferans yöntemiyle toplandı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, yükseköğretime ilişkin alınan "yenilikçi ve yapısal değişiklikleri" de barındıran kararların açıklanacağını bildirdi.

YÖK'ten yükseköğretimde yapısal değişiklik sinyali

YÖK Başkanı Saraç, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Yükseköğretim Genel Kurulu'nu, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında ilk kez video konferans yöntemiyle gerçekleştirdiklerini belirtti.

Kurul üyeleriyle salgın sürecindeki yükseköğretime ilişkin kapsamlı değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Saraç, şu açıklamalarda bulundu:

"Daha öncede beyan ettiğimiz gibi ülkemizdeki küresel salgın sürecinde yükseköğretimimizi 'öğrenci merkezli' yönetmeye, öğrencilerimizin ve yükseköğretim kurumlarımızın salgından en az şekilde etkilenmesine çalışıyoruz. Üniversitelerimizden gelen talepleri bu süreç içerisinde de hızla değerlendirmeye devam ediyor ve Kurul toplantılarını kesintisiz olarak sürdürüyoruz.

Önümüzdeki günlerde, başta yabancı uyruklu öğrenci sayımızdaki olağanüstü artış olmak üzere yükseköğretimimizin son dönemlerdeki kazanımlarını kaybetmemek ve üniversitelerimizi bu küresel, yeni ve zor sürece hazırlamak için aldığımız 'yenilikçi ve yapısal değişiklikleri' de barındıran nitelikteki kararlarımızı açıklayacağız."

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
aman ha sakın önce kendi halkınızı düşünmeyin önce yabancılar :)
STS ve DENKLIK Sinavi magduru 60 Bine Askin gencin talep ve magduriyetlerinin ele alinarak,biran once cozum uretilmesini istiyoruz ADALET ISTIYORUZ
Denklik ! LIZBON Sozlesmesi’ni kabul eden Turkiye’nin,ozelikle sozlesmeye dahil uye ulkelerden hak edilen ve karsilikli onaylanan diplomalara karsi neden on yargiya girdigini anlamiyoruz !
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler