HABER

Yol kesen PKK'lılarla halay çeken üniversiteli gözaltına alındı

21 yaşındaki Ş.A., Diyarbakır-Bitlis arasında dün yol kesip araçları yakan PKK’lı teröristlerle halay çekerken çekilen fotoğrafının sosyal medyada yer almasından sonra Siirt'te gözaltına alındı.

Yol kesen PKK'lılarla halay çeken üniversiteli gözaltına alındı

Balıkesir Onyedi Eylül Üniversitesi'nde eğitim gören 21 yaşındaki Ş.A., Diyarbakır-Bitlis arasında dün yol kesip araçları yakan PKK’lı teröristlerle halay çekerken çekilen fotoğrafının sosyal medyada yer almasından sonra Siirt'te gözaltına alındı.

Ş.A.'nın üniversite eğitimi gördüğü belirtilirken Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Ş.A. hakkında üniversite rektörlüğünün de işlem yapacağını söyledi.

Onyedi Eylül Üniversitesi'ne bağlı Bandırma'da bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümü 2’nci sınıf öğrencisi Ş.A., 30 Ağustos günü Diyarbakır-Bitlis yolu Buzlupınar Mevkii'nde yol kesip kimlik kontrolü yapan ve bir polisin içinde bulunduğu araca ateş açan teröristlerle halay çeken Cizre doğumlu Ş.A., kadın teröristle halay çektiği fotoğrafın sosyal medyada yer alması üzerine Siirt'te polis tarafından gözaltına alındı.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Ş.A.'nın üniversite eğitimi gördüğü Bandırma İlçesi Kaymakamı Tuncay Soner, şöyle dedi:

"Ş.A. için Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü ile konuştum. Onlar da soruşturma başlatacak. Öğrencinin halay çekerken çekilen fotoğrafları sosyal medyada çok tartışılmıştı. Ş.A.'nın teröristlerle fotoğrafını ne şekilde çektirdiğini bilmiyoruz."

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Yol kesen hainlerle beraber halay çeken arkadaşı da aynı hain PKK'lıdır. Hain yaratıklar onun bunun çocukları bunlar
Universteler boyle pislik ucubelerle dolu fetodan sonra bu pisliklerde ayiklanmali universtelerde terorist istemiyoruz size dagda egitim versinler
ha şöyle selin bazen güzel şeyler paylaş.sen dinden bahsetmesen daha iyi
@selin215 başta bende çok kızdım ama dikkatli bakınca bazı ayrıntılar gördüm bakmayı bilmek lazım o kız gayet kapalı yabancı bir erkeğin elini tutmayacak kadar muhafazakar birine benziyor hiçde öyle rahat bir görüntüsü yok gel seninle halay çekeceğiz dediklerinde sizinle halay çekeceğime ölürüm daha iyi diyen insanlar çıkar tabiki ama herkes bir değil empati kurmak lazım bir yanda araç yakan silahlı terörist bir yanda diğer yanda bıçağı bile olmayan sen ne yapardın acaba. tanımıyorum tabiki belkide sempatizan bilemeyiz ama bunu güvenlik birimlerine yargıya bırakmak lazım diyorum.
vatan hainleri bunlar,okumaya mı gidiyorlar olay yaratmaya mı , aileleri zar zor okutmaya çalışır onları onlarda vatan hainligini seçerler
Geri Dön