HABER

Yolcuların telefonuna gelen fotoğraf uçağı geri döndürdü

İsrail Ben Gurion Havalimanı’nda kalkışa hazırlanan Anadolu Jet uçağında ilginç bir olay yaşandı. Tel-Aviv-İstanbul Sabiha Gökçen seferini yapmak için pist başına ilerleyen Anadolujet'e ait uçaktaki bazı yolcuların telefonuna farklı havayoluna ait bir uçağın düştüğünü gösteren fotoğraf geldi. Uçak güvenlik nedeniyle Ben Gurion Havalimanı'na park yerine geri döndü. Yapılan kontrolde olumsuz bir duruma rastlanılmayınca uçak 15.40'ta kalkış yaptı. İşte olayın detayları!

Yolcuların telefonuna gelen fotoğraf uçağı geri döndürdü

Anadolujet'in Tel-Aviv - İstanbul seferini yapacak TK-7709 sefer sayılı 165 yolculu uçağı kalkış için pist başına ilerlemeye başladı. Bu sırada iddiaya göre uçakta bulunan bazı yolcuların cep telefonuna farklı havayoluna ait bir uçağın düştüğünü gösteren fotoğraf geldi.

6618509c382408844e73a41a020651b4

Yolcular durumu kabin ekibine söyledi. Kaptan pilot, Ben Gurion Havalimanı Hava Trafik Kontrol Kulesiyle irtibata geçerek durumu bildirdi.

Uçak, güvenlik nedeniyle park yerine geri döndü. Uçağa güvenlik güçleri geldi. Uçak içerisinde yapılan kontrolde olumsuz bir duruma rastlanılmadı. Uçak 154 yolcusuyla saat 15.40'ta Ben Gurion Havalimanı'ndan kalkış yaptı.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler