HABER

‘Yoldaşlar Facebook hesaplarınızı kapatın’

Venezuela’da bir bakan vatandaşlarına ‘Facebook hesabınızı kapatın’ çağrısı yaptı.

‘Yoldaşlar Facebook hesaplarınızı kapatın’

ABD istihbarat servislerinin telefon kayıtlarını ve internet faaliyetlerini izlediği yolundaki gizli belgelerin ortaya çıkmasının ardından Venezuela’da bir bakan vatandaşlarına ‘Facebook hesabınızı kapatın’ çağrısı yaptı.

Edward Snowden’ın ortaya çıkardığı ABD izleme skandalının ardından, Venezuela Cezaevi İşleri Bakana Iris Varela vatandaşlarını uyardı.

Twitter hesabında, “Yoldaşlar, Facebook hesaplarınızı kapatın. Para almadan CIA muhbiri olarak çalışıyorsunuz. Snowden olayından ders çıkarın!” yazan Bakan Varela “ABD’nin casusluğuna kurban olan ülke ve bireyler tazminat için dava açmalı. ABD ekonomisini batıracağız” dedi.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Moskova'daki havaalanında bulunan ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın (NSA) eski çalışanı Edward Snowden'a sığınma hakkı tanıyabileceklerini açıkladı. Ancak Snowden bu teklife henüz cevap vermedi.

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nın eski sistem analisti Edward Snowden, ABD’nin dünyada milyonlarca kişinin telefon ve Facebook dahil olmak üzere internet kayıtlarının izlediği bilgisini basına sızdırmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
2 yıl önce kapatmıştım. gayet de memmunum. millet sabah işte yaptığını akşam facebook da tartışıyor, akşam facebook da tartışdığını sabah işe taşıyor. boş muhabbet dönüyor da dönüyor. bu kadar zamanı facebook a değil normal kitaba ayırsak herhalde dünya nüfusunun yarısı filozof olur.
Çok doğru yaparlar.Facebooktan nefret ediyorum zaten.Sırf Venezuella değil herkes kapatmalı.
Facebook zaten gizli servislerin en has elemanlarından bir tanesi...Sağolsun güzel yurdum insanıda , malum sitede anasının kızlık soyadına kadar , her bilgisini doğru girerek , bir anlamda kendi bilgilerini gizli servislerle paylaşıyor...Facebookun kurucusu diye lanse edilen elemanda yahudi asıllı bir arkadaş...Yani o yaşta bir gencin kurduğu bir sitenin ,dünyaca popüler olması imkansız ,eğerki arkasında çok kuvvetli gizli güçler yoksa ! Ayrıca kullandığımız bir kredi kartı ve bankamatikten dahi komisyon alan bir güçten bahsediyoruz..Visa size tanıdık geliyormu?
Geri Dön