HABER

Yollarına gül döktürüp vurdu

Eskişehir'de, kendisi gibi öğretmen olan eski eşini caddede tabancayla yaraladığı gerekçesiyle yargılanmasına başlanan sanık, "Okulun bahçesine bin 500 gül döktürdüm, babasının evine çelenk, CD'ler bile gönderdim. Ancak, boşanmamaya ikna edemedim" dedi.

Yollarına gül döktürüp vurdu

Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasında 20 yıla kadar hapis cezası istenen tutuklu sanık Anıl P. (39) hakim karşısına çıktı. 2 çocuk babası olan İngilizce öğretmeni Anıl P., 2006 yılından beri eski eşiyle ayrı yaşadığını belirterek, "Olaydan 10 gün sonra boşandık. Her nedense eski eşim benden ayrılmak istedi. Ona yetemedim. Ben buna rağmen eski eşime olan sevgimi ve bağlılığımı göstermek için çeşitli yollar denedim. Okulun bahçesine bin 500 adet gül döktürdüm. Eski kayınpederimin evine her akşam çiçek, çelenk gönderdim. Şiir yazdım, CD'ler gönderdim. Ancak, ikna edemedim" diye konuştu.

Sanık, olay günü eşiyle konuşmak istediğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Tehdit edildiğim için silahı yanıma almıştım. Eski eşimin servisten inmesini bekledim. Yanına gittim, konuşmak istediğimi söyledim. Bana, 'Seninle konuşacak bir şeyim yok. Allah katında senden boşandım. Mahkeme kime verirse, çocuklar da onundur' dedi. Tartışmamız üzerine elini çantasına atınca, bana bir şey yapacak zannettim, silahımı çektim ve ondan sonrasını hatırlamıyorum. Kesinlikle öldürme kastım yoktur. Eski eşim benden ayrı kaldığı dönemlerde, evli ve iki çocuklu bir öğretmenle birlikte olmuş, bir kişiyi de beni öldürmek için tutmuş"

Mahkeme heyeti, olayda yaralanan C.P. ile oğlu B.P.'nın mahkeeye getirilip dinlenmesini kararlaştırarak duruşmayı erteledi. Sanığın ise tutukluluk halinin devamına karar verildi.

7 Ocak 2008 tarihinde Atatürk Bulvarı'nda meydana gelen olayda, Tepebaşı Anadolu Endüstri Meslek Lisesi'nde İngilizce öğretmeni olan A.P., ayrı yaşadığı ve Mahmudiye İlçe Öğretmen Lisesi'nde İngilizce öğretmeni olan eski eşi C.P.'yi (38) göğsünden vurarak yaraladıktan sonra polisi arayıp, teslim olmuştu. A.P. ameliyat sonrası hayati tehlikeyi atlatmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler